Shazam přináší novinku z Androidu 7.0: dlaždici pro Rychlé nastavení

shazam_dlazdice_ico2

Jednou z novinek Androidu 7.0 Nougat má být podpora aplikací třetích stran v panelu Rychlé nastavení. Původně byla tato oblast vyhrazena pouze systémovým funkcím, aplikacím a přepínačům, od poslední verze sem však získávají přístup i vývojáři aplikací třetích stran. Jednou z prvních vlaštovek byl program Weather Quick Settings Tile, který v Rychlém nastavení zobrazuje dlaždici s aktuálním počasím (recenzovali jsme v srpnu). Od té doby se mnoho nezměnilo – aplikací, jež by využily nové možnosti, je stále poměrně málo. Je to škoda, protože dlaždice jsou snadno dostupné, rychle použitelné a mohou přidat řadu užitečných funkcí. Nově přináší dlaždici pro Rychlé nastavení Shazam – populární nástroj pro rozpoznávání písniček. Jestliže tuto aplikaci používáte, jistě víte, jak klíčové je její rychlé spuštění. Kromě tradiční cesty a widgetu lze nově využít funkce Auto Shazam, kterou vyvoláte přes dlaždici.

Jak aktivovat dlaždici pro Rychlé nastavení?

Funkce Auto Shazam běží na pozadí a průběžně identifikuje skladby, které zařízení “slyší” ve svém okolí. Není tak nutné spouštět celou aplikaci. K přidání dlaždice do panelu Rychlého nastavení stačí stáhnout nabídku, přejít do nastavení, klepnout na tlačítko Upravit a přetáhnout přepínač Auto Shazam. Je to rychlý a bezbolestný proces.

Shazam pak udržuje v pozadí svou službu a pokud rozpozná nějakou skladbu, upozorní na to v oznámeních. Klepnutím na toto oznámení se otevře aplikace a budete si moci prohlédnout název identifikované písně, interpreta a další informace. Pokud byla zjištěna více než jedna skladba, dostanete se přes oznámení do seznamu všech písniček, které byly funkcí Auto Shazam rozpoznány.

Kde stáhnout Shazam 7.1.0?

Celkově vzato bude nová funkce asi docela solidně návyková. Pokud Shazam používáte, počítejte ale s tím, že případné dlouhodobé zapnutí funkce Auto Shazam se může promítnout na spotřebě baterie. Aktualizace na verzi 7.1.0 již je uvolněna v Obchodě Play, ale pokud ji ještě nemáte k dispozici, můžete si poslední verzi stáhnout z APKMirror. V takovém případě je nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán vydavatelem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Shazam: Music Discovery
Shazam: Music Discovery

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)