Menu

Samsung Galaxy S4 “Google Edition” by mohl dostat Android 4.3 další měsíc

Vypadá to, že přístroje Samsung Galaxy S4 a HTC One, které dostaly čistou verzi systému Android, mají zaděláno na slušné prodeje. Alespoň tak soudíme podle toho, jak často se nyní stávají na internetu terčem všech redaktorů. Zařízení od Samsungu bylo serverem SaMMobile zachyceno s běžícím systémem Android 4.3 a dokonce se objevila zpráva, že se již na této verzi intenzivně pracuje a k uživatelům by se mohla dostat již koncem příštího měsíce. Znamená to tedy, že Android 4.3 pro Nexusy dorazí také brzy?

About-phone-576x1024 Android-4.3-Camera-576x1024 Jelly-Bean-4.3-576x1024

Systém Android 4.3 by měl opět nést označení Jelly Bean, čemuž nasvědčuje samotný snímek obrazovky, ale hlavně pak označení JWR66D – počáteční písmeno zatím vždy hlásalo počáteční písmeno kódového označení verze Androidu.

Jen připomeňme, že Galaxy S4 Google Edition je již nyní k dostání na Google Play za 649 dolarů (cca 13 000 Kč) a spolu s ním i HTC One za 599 dolarů (12 000 Kč). O modelu tchajwanského výrobce zatím nepadlo ani slovo, a tak zatím nevíme, kdy Android 4.3 dorazí.

zdroj: phonearena.comandroidheadlines.com

 

Komentáře

Edye

28.6.2013 10:05

I můj one x+ stál víc :-D

Bullkick

28.6.2013 10:41

Pravděpodobně to již X krát zaznělo a o tématu se diskutovalo, ale chci vědět, zda HTC či Samsung udělal nějaká protiopatření proti tomu, aby šla tato čistá ROM nahrát do zařízeních se Sense, TouchWiz.
Bránilo by něco tomu, abych koupil One nebo S4 klasicky prodávanou u nás a strčil do toho ROM těchto Google edicí?
Nebo naopak. Dejme tomu, že se tyto zařízení na náš trh dostanou. Koupím je o 2, 3 nebo 4 tisíce levněji a pak si do toho dám originál Sense nebo TouchWiz ROM.
Jsou to identicky stejná zařízení co se HW týče? Pokud ano, měla by být má hypotéza správná.

chr0ust

chr0ust

28.6.2013 10:51

offiko to asi nepujde, jelikoz se budou urcite lisit CID cisla GE a Sense verzi. nicmene postaci nahrat upravenou recovery – TWRP/CWM a flash bude bez problemu, jedna se o stejny HW.

Expertik

Expertik

28.6.2013 11:48

taky by se mi líbilo kdyby to šlo přehrát , vždycky se mi líbil více čistý android než nástavby mám S4 s touchwiz takže kdyby někd měl nějaký návod tak bych byl rád :)

Libor Foltýnek

28.6.2013 11:59

Nerozumím tomu nadšení, zvláště v případě HTC One. Pokud zabijete Sense nebo dokonce Touch Wiz, dostáváte zase vlastně jen Nexus, v případě S4 s kartou navíc. Možná budou fungovat senzory vlhkosti apod., možní i IR, ale nebude fungovat bezdotykové ovládání (to jede jen v aplikacích od Samsungu), chytré vypínání displeje a další dobré vychytávky. Prostě pokud chci čistý Android, proč kupovat o tolik dražší telefon, když můžete mít Nexus?
Co se prostředí týče, tak launcher jde změnit během chvilky bez rootu a zbytek aplikací jde docela slušně pozakazovat (opět bez rootu) a třeba u HTC považuju jejich dialer za nejlepší, co jsem viděl, tak proč se toho zbavovat?

tom

tom

28.6.2013 15:39
Aleq

Aleq

28.6.2013 17:08

Libor Foltynek> Rozdil mezi S4 vs N4 preci neni jen pametova karta. Jde o velikost obrazovky, typ displeje, rozliseni displeje, vykon, vetsi vydrz a vymenna baterie, fotak. V praxi i hanena konstrukce telefonu (subjektivne skaredsi, ktera ale pri padu teoreticky vydrzi vic), atd. A pak, zatimco u HTC to problem zrejme neni, standardni SGS4 s TW neni plynula. A to bezi na tak silnem HW. Co se tyce UI – nejde jen o launcher, cely framework je poznamenan. Chapu, ze nektere drobnosti v TW nemusi byt spatne, radeji volim ale svizny lehky system (kam si vetsinu podobnych drobnosti zvladnu doinstalovat (treba to chytre vypinani displeje)), nez skaredy bloatware TW. Priznavam, u HTC One bych asi Sense chvilku nechal a zkusil. U S4 bude ale v mem pripade flash cisteho Androidu krok c.1

kromsa

kromsa

28.6.2013 18:44

a uz flashuju, pryc s TWbloatwarem :)

Martin P.

Martin P.

30.6.2013 18:15

Libor Foltýnek: Velikost LCD, solidní provedení, velikost offline úložného prostoru atd….

Nexus4 není stejná třída. Ten by se měl ředit někam k LG L9/7 nebo Samsung Galaxy 2 ( S3 “Mini”) bohužel cena ho vykopává o kategorii a něco výše.

Upřímně “vychytávky” jako to ovládání gesty jsou naprosto ukradené pokud už ten základ nikdo jiný nedělá. Top smartphon co se týká základního HW má jen Samsung, HTC a Sony. Ostatní leda plnou hubu keců, ale skutek utek. LG, Hujahej, ZTE na to opravdu nemaj.

Například HTC One je jediný konový smarthon který se na platformě Android vyrábí. Ostatní jsou buť už mimo výrobu nebo jsou to pracovní\outdoor stroje. atd…

RSS (komentáře k článku)