Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu. Proč?

nechteji-randit-s-androidem-ico

Při výběru partnera na rande hraje roli mimo jiné i to, jaké telefony obě strany používají. Podle průzkumu, provedeného na vzorku více než 5500 svobodných uživatelů online seznamky Match.com, nechtějí majitelé iPhonů randit s uživateli Androidu. Konkrétně “jablíčkáři” mají 21x větší tendenci soudit jiné negativně jen kvůli tomu, že mají telefon s Androidem (bohužel zdroj neuvádí, ve srovnání s čím je tendence 21x vyšší). Naproti tomu příznivci systému se zeleným robotem mají 15x větší tendenci soudit někoho na základě faktu, že používá iPhone. Majitelé starších modelů nebo uživatelé jiné platformy mají o 56 % menší šanci, že s nimi někdo půjde na rande.

Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu Majitelé iPhonů nechtějí randit s uživateli Androidu

“Když si vybíráme potenciální partnery, hledáme určitou kompatibilitu. Tak proč by na seznamu požadavků nemohly být telefony?” říká bostonský psychoterapeut Abby Rodman. A dodává: “Hodnotíme, kde člověk žije, jakým autem jezdí, co dělá pro své živobytí – to jsou všechno věci, které bereme v úvahu před zahájením vztahu. Mimo to ale zvažujeme také další nemateriální faktory, jako jsou politické názory, náboženské přesvědčení a etické hodnoty.”

Jedním z důvodu, proč se majitelé iPhonů dívají na ostatní spatra, může být cena zařízení. Přeci jen významnou skupinu zákazníků firmy Apple tvoří lidé s vyššími příjmy. To potvrdil také výzkum společnosti ComScore, podle kterého majitelé iPhonů vydělávají v průměru více peněz než uživatelé zařízení s Androidem.

Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory!

Samozřejmě je pochopitelné, že lidé by rádi chodili s někým, s kým mají třeba v oblasti gadgetů podobný vkus. Svým způsobem se dá říci, že odlišnosti ve filozofii obou systémů vlastně dělí lidi na dvě skupiny. Je přitom pravděpodobnější, že si budou přinejmenším v tomto směru lépe rozumět uživatelé stejného operačního systému.

Před rozhodnutím o první schůzce ale vstupují do hry i další faktory. Například špatnou úroveň psaného projevu hodnotí negativně 39 % “singlů”. Na druhém místě je ale čistě fyzický faktor: pomyslná červená kontrolka se rozbliká u 37 % respondentů v případě, že má protějšek křivé nebo nedobře zbarvené zuby. Nemoderní či celkově špatný styl oblékání pak odradí 35 % potenciálních nápadníků a nápadnic. Stranou bychom neměli nechat ani varování pro ty, kteří často rozbíjejí krycí sklo obrazovky svého telefonu – 15 % dotazovaných prý bude v takovém případě schůzku s vámi dvakrát zvažovat.

Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory! Chcete randit? Ohlídejte si další rozhodující faktory!

Podle hlavního psychologa Simona Rega z Montefiore Medical Center v Albert Einstein College of Medicine v New Yorku se jedná o ukázku posunu tradičních hodnot. Technologie, kterou používáme, se stala jakýmsi kultovním aspektem. Koneckonců to můžete znát i z diskuzí pod články, kde se často až fanaticky střetávají uživatelé různých platforem. Ocitnou-li se pak v páru uživatelé konkurenčních platforem, kteří jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že právě jejich systém je jedinou rozumnou volbou, máme tu zárodek možných konfliktů.

Pozor na chování na sociálních sítích!

Odradit potenciálního partnera však můžete nejen volbou mobilního telefonu. 58 % svobodných dokáže odradit někdo, kdo si na Facebooku příliš často stěžuje a naříká. Přesně u poloviny pak klesne zájem v případě, že je protějšek příliš aktivní na sociálních sítích. “Jestliže doslova žijete na sociálních sítích, můžete být vnímáni jako nedostatečně spolehliví na to, abyste získali důvěru někoho jiného nebo fungovali v romantickém vztahu.” upozorňuje Abby Rodman. Dále doplňuje: “Stěžování si v kyberprostoru může být vnímáno jako dětinské. Druhá strana vidí, že neděláte nic jiného, než chrlíte příspěvky o svém mizerném šéfovi nebo špatném dni.”

Potenciálního partnera můžete odradit svým chováním na sociálních sítích Potenciálního partnera můžete odradit svým chováním na sociálních sítích

Je dobré si uvědomovat, že většina lidí si před první schůzkou “lustruje” partnera na sociálních sítích. V britském průzkumu, provedeném na 2000 osobách, 77 % respondentů uvedlo, že by nešli na rande v případě, kdy by našli něco negativního. Pokud tedy chcete randit, chovejte se na sociálních sítích tak, abyste neodradili potenciální nápadnice a nápadníky.

Znáte nějaké dlouhodobě fungující páry, kde jeden používá iPhone a druhý telefon s Androidem?

Zdroj: marketwatch.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)