Proměňte si smartphone na výkonný fotoaparát s chytrými přídavnými objektivy od Sony

QX10_White_with_Xperia

Komerční článek:

Fotoaparáty ve stylu objektivu DSC-QX10 a DSC-QX100 jsou vynikajícím doplňkem pro smartphony, protože spojují jejich výhody s kreativitou špičkových fotoaparátů. Na první pohled sice vypadají jako objektivy, jsou však plnohodnotnými fotoaparáty se vším, co k tomu patří.

QX10_White_with_Xperia

Jedním z modelů je DSC-QX10. Váží jen 105 g a jeho součástí je CMOS snímač Exmor R™ s rozlišením 18,2 megapixelu s vysoce kvalitním objektivem Sony G Lens. Poskytuje výkonný 10x optický zoom a plynulou stabilizaci obrazu. Aktivní režim optické stabilizace obrazu SteadyShot navíc odstraňuje při filmování efekt roztřesených rukou a zajišťuje ostré, nerozmazané video. Pořizuje fotografie, o nichž byste si nikdy nemysleli, že je bude možné pořídit vaším telefonem. Ve vysoce výkonný fotoaparát dokážete proměnit jakýkoli chytrý telefon s operačním systémem Android nebo iOS. Oba typy objektivu lze v momentě připevnit ke smartphonu prostřednictvím speciálního úchytu, ale lze je použít i bez přímého připevnění, kdy snímky pořídíte přímo z telefonu. Stačí umístit objektiv do blízkosti chytrého telefonu s technologií NFC a Wi-Fi a získáte svobodu bezdrátového připojení pro snímání z úhlů, které nebyly dosud představitelné. Technologie převráceného snímače propouští do fotoaparátu více světla, takže pořídíte hezké snímky i za zhoršených světelných podmínek. Vše navíc zůstává ostré, protože inteligentní automatický režim rozpozná scenérii a sám přizpůsobí nastavení. Už nikdy nepropásnete neopakovatelný okamžik. Chytrý objektiv má totiž obrazový procesor BIONZ zaručující ostré fotografie a filmy v kvalitě HD i při snímání rychlé akce. Doporučená cena modelu DSC-QX10 je 4.999 Kč.

Další chytrý objektiv je model DSC-QX100, díky němuž si pořídíte fotografie na profesionální úrovni. Váží 165 g a bude pravou volbu pro ty, kteří touží po fotoaparátu s opravdu profesionálním výkonem. Včetně základních funkcí jako je připojení ke smartphonu a sdílení pořízených snímků, které vychází z modelu DSC-QX10. Disponuje snímačem CMOS Exmor R™ typu 1.0 s 20,2 efektivního megapixelu, který je čtyřikrát větší než snímače u mnoha digitálních fotoaparátů. I při slabém osvětlení zachytíte snímky plné detailů a s minimem šumu. Objektiv Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* F1,8 propustí do fotoaparátu ještě více světla. To je klíčem ke kreativním efektům, jako je zaostřený předmět na jemně rozostřeném pozadí pomocí kruhové clony se sedmi lamelami. I tento model můžete pohodlně ovládat. Stáhněte si do telefonu aplikaci PlayMemories Mobile, a poté na dotykové obrazovce nastavte clonu a expozici. Ovládací kroužek kolem tubusu objektivu vám umožní manuálně doladit zaostření a zoom. Neuvěříte, že takto profesionální fotografie jste vykouzlili pomocí vašeho smartphonu. Doporučená cena modelu DSC-QX100 je 11.899 Kč.

 

  Android roku 2013

Komerční článek:

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)