Podrobnosti o chystaném HTC Sense 4.0

sense40_ikona

HTC Sense je jednou z nejpopulárnějších nadstaveb pro telefony s Androidem. Pouhý měsíc před začátkem Mobile World Congressu v Barceloně unikly informace o chystaném Sense 4.0.

Podle redaktorů serveru PocketNow, kteří měli k dispozici testovací verzi, bude například odemykací obrazovka zobrazovat více informací, nabídne rychlý přístup ke kontaktům, nebo možnost otevřít oznamovací lištu. Toto přizpůsobení přitom nebude typické jen pro telefony HTC – k dispozici je například na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Majitelé HTC se dále mohou těšit na nové widgety – například jeden z nich umožňuje rychlý přístup na webové stránky, které si předtím uložíte v prohlížeči.

Další změny se týkají aplikace pro práci s elektronickou poštou, jež je hodnocena slovy: “HTC patrně vytvořilo nejhezčího a nejvíce funkčního e-mailového klienta pro Android.” Jednou z oceňovaných funkcí je inteligentní synchronizace e-mailů s Exchange serverem, jež by měla méně zatěžovat baterku.

Pracovalo se také na typografii a grafickém zpracování, takže například pokud budete mít otevřenou aplikaci se záložkami a otočíte-li displej na šířku, budou záložky zobrazovány po pravé straně, nikoli nahoře. Režim zobrazení na šířku bude podporovat i domovská obrazovka.

Nový je také správce úloh s trojrozměrným pohledem na běžící aplikace, nicméně redaktoři PocketNow ho hodnotí, ve srovnání s tradičními ikonami, jako poněkud těžkopádný.

Webový prohlížeč přichází s vychytávkou, kterou můžete znát z iOS 5 či desktopového prohlížeče Safari – jde o zobrazení stránky v režimu pro čtení, kdy je odstraněna zbytečná grafika a reklamy, aby se uživatel mohl lépe soustředit na samotný text.

Vylepšení se dočkala aplikace pro pořizování snímků, která by měla lépe zabránit rozmazání fotografií. V případě rozpoznání tváře fotoaparát pořídí sekvenci pěti fotek a inteligentně vybere tu nejlepší.

Další novinkou má být integrace cloudového úložiště Dropbox, kde majitelé zařízení HTC dostanou zdarma prostor o velikosti 50 GB. Dropbox se pak bude vůči systému jevit jako další lokální disk.

Někoho možná zaujme režim hosta, což je funkce, která vám umožní určit, které aplikace se zobrazí, pokud budete chtít někomu půjčit telefon, ale současně si přejete omezit přístup k vašim datům.

Podle důvěryhodného zdroje nebude HTC Sense 4.0 používat tlačítka na obrazovce, jak můžeme vidět například na Galaxy Nexusu. Telefony, jež přijdou na trh v blízké budoucnosti a dostanou Ice Cream Sandwich, budou mít tři tlačítka místo současných čtyř.

Více podrobností o HTC Sense 4.0 najdete ve článku na serveru PocketNow.

Zdroje: XDA-Developers a PocketNow.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)