Menu

Podrobnosti o chystaném HTC Sense 4.0

HTC Sense je jednou z nejpopulárnějších nadstaveb pro telefony s Androidem. Pouhý měsíc před začátkem Mobile World Congressu v Barceloně unikly informace o chystaném Sense 4.0.

Podle redaktorů serveru PocketNow, kteří měli k dispozici testovací verzi, bude například odemykací obrazovka zobrazovat více informací, nabídne rychlý přístup ke kontaktům, nebo možnost otevřít oznamovací lištu. Toto přizpůsobení přitom nebude typické jen pro telefony HTC – k dispozici je například na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Majitelé HTC se dále mohou těšit na nové widgety – například jeden z nich umožňuje rychlý přístup na webové stránky, které si předtím uložíte v prohlížeči.

Další změny se týkají aplikace pro práci s elektronickou poštou, jež je hodnocena slovy: “HTC patrně vytvořilo nejhezčího a nejvíce funkčního e-mailového klienta pro Android.” Jednou z oceňovaných funkcí je inteligentní synchronizace e-mailů s Exchange serverem, jež by měla méně zatěžovat baterku.

Pracovalo se také na typografii a grafickém zpracování, takže například pokud budete mít otevřenou aplikaci se záložkami a otočíte-li displej na šířku, budou záložky zobrazovány po pravé straně, nikoli nahoře. Režim zobrazení na šířku bude podporovat i domovská obrazovka.

Nový je také správce úloh s trojrozměrným pohledem na běžící aplikace, nicméně redaktoři PocketNow ho hodnotí, ve srovnání s tradičními ikonami, jako poněkud těžkopádný.

Webový prohlížeč přichází s vychytávkou, kterou můžete znát z iOS 5 či desktopového prohlížeče Safari – jde o zobrazení stránky v režimu pro čtení, kdy je odstraněna zbytečná grafika a reklamy, aby se uživatel mohl lépe soustředit na samotný text.

Vylepšení se dočkala aplikace pro pořizování snímků, která by měla lépe zabránit rozmazání fotografií. V případě rozpoznání tváře fotoaparát pořídí sekvenci pěti fotek a inteligentně vybere tu nejlepší.

Další novinkou má být integrace cloudového úložiště Dropbox, kde majitelé zařízení HTC dostanou zdarma prostor o velikosti 50 GB. Dropbox se pak bude vůči systému jevit jako další lokální disk.

Někoho možná zaujme režim hosta, což je funkce, která vám umožní určit, které aplikace se zobrazí, pokud budete chtít někomu půjčit telefon, ale současně si přejete omezit přístup k vašim datům.

Podle důvěryhodného zdroje nebude HTC Sense 4.0 používat tlačítka na obrazovce, jak můžeme vidět například na Galaxy Nexusu. Telefony, jež přijdou na trh v blízké budoucnosti a dostanou Ice Cream Sandwich, budou mít tři tlačítka místo současných čtyř.

Více podrobností o HTC Sense 4.0 najdete ve článku na serveru PocketNow.

Zdroje: XDA-Developers a PocketNow.

 

Komentáře

czechiaa

czechiaa

30.1.2012 13:15

Konečně nějaké zprávy :-) Můj HTC Sensation už se těší a každej den dávám zjistit SW aktualizaci :-P

Iwos

Iwos

30.1.2012 13:16

presel jsem z htc na SE Arc S a sense mi mocinky chybi…

Tomas

Tomas

30.1.2012 13:21

no ja myslim ze Sense 4 dostanou az neake nove pristroje….mi se Sensationama dostaneme max neakou verzi 3.5…

patrik

patrik

30.1.2012 13:21

Škoda, že neudávajú aspoň nejaký približný termín :(

Lukáš

Lukáš

30.1.2012 14:25

Tomas: Sense 3.5 už má např. Sensation XL.

SirSprice

SirSprice

30.1.2012 14:28

Zajímavý, ale trošku se bojím, že díky tomu HTC odloží update na Ice Cream Sandwidge. Jinak jsem nevěděl, že má Sense vlastní inter.prohlížeč, měl jsem za to, že to je součást Androidu..

czechiaa

30.1.2012 14:28

prijde mi blbost, aby kdyz HTC oznamilo oficialni Android 4.0 nedalo i podporu Sense 4.0 na Sensation ;-)

Uni

Uni

30.1.2012 14:29

To ještě někoho skutečně zajímá ptákovina typu 3D přepínání ploch/aplikací, ach bože. No ostatní věci zní dobře a bylo by to od HTC po dlouhé době něco konečně kloudného. Tak snad se dostane na co nejvíce současných uživatelů.

sax

sax

30.1.2012 14:36

Poté, co mi poslední verze Sense začala po odemčení rotovat plochy (a tudíž na půl vteřiny nešlo telefon ovládat), jsem trochu k novinkám skeptický. Doufám, že aspoň přijdou s vyšším rozlišením obrázků u kontaktů, teď to vypadá fakt hnusně. Takže GO Launcher a přidružené aplikace zatím u mě vítězí.

ErgoProxy

ErgoProxy

30.1.2012 17:58

HTC balast v4…už poslední 3 verze Sense jsou tak odporně nabobtnalé, že první co s HTC telefony ve firmě dělám je, že do nich láduju Launcher Pro, nebo GO Launcher. Už z důvodu, že naučit BFU se Sense je utrpení a telefony, především ty levnější to dost citelně zrychlí. Časy největší slávy a všechen náskok SENSE či TouchFLO jsou dávno pryč…

Fion

Fion

30.1.2012 23:13

Docela důležitou věc tu nikdo nezmínil a to Beats audio !! viz. http://pocketnow.com/android/htc-sense-40-first-impressions

David

David

31.1.2012 8:48

Vite nekdo, co je to opevovane Beats audio? Neni to jen equalizer?

Lukas

Lukas

31.1.2012 9:39

Davide, popsat Beats audio je docela komplikované, zjednodušeně můžu říct, že hudba získá trochu lepší dynamiku, jen ekvalizér to není (a pokud je, tak opravdu hodně dobře odladěný. Osobně si nedokážu představit život, bez kvalitního podání hudby a tohle se opravdu dobře poslouchá. Mám Sensation XL a tam to hraje fakt dobře. Je pravda, že pokud jsi v absolutním tichu, můžeš mezi skladbami slyšet trošku nějaké rušení, ale jinak je zvuk krásně čistý a dynamický. Beast by se dalo přirovnat ke zvukovce od Creativu, jako když zapneš X-FI Crystalizér.
Na Sense 4.0 netrpělivě čekám a jsem referencemi nadšen. Vylepšená pošta, landscape režim už v úvodní obazovce, vylepšený režim focení, zvětšený dropbox, jsem příšerně natěšený :-)
Už si nedokážu představit přístroj bez sense, jsem s ním spokojen, nikdy mi neselhal a je tak komplexní a uživatelsky i designově mi tak vyhovuje, že když mám na výběr mezi dvěma přístroji rozdílných značek, raději šáhnu po HTC protože má pro mě díky sense větší uživatelskou hodnotu.
(než zase začnou někteří šťouralové rýpat jak je sense ,,špatné” – ,,je to můj osobní názor, jak se mi na něm pracuje” děkuji za pochopení)

Lukas

Lukas

31.1.2012 18:02

Ano Beats audio muzete srovnavat s Creative zvukem… Ale do cisteho a nicim “nepokurvenem” zvuku to ma daleko.
Pokud jste fajnsmekr tak se radsi vyhnu vyjadrovani o “kvalite” u mobilu a Creative zvukovek. Jeste reknete ze pouzivate nejake Koss porta / plug a mam vas za “odbornika” na zvuk :D.

Flegy

Flegy

31.1.2012 18:19

No nic ve zlém, ale mohl by mi někdo napsat, co je na Sense tak senzačního? Byl jsem jím nadšen a “žral jsem ho” coby Android začátečník asi první půlrok. Pak jsem objevil GO Launcher a od té doby mi přijde Sense jako “chudý příbuzný z Buranova” ;)

Lukas

Lukas

31.1.2012 18:25

Bohužel vás zklamu, na poslech hudby používám kvalitní zesilovač s kvalitní repro soustavou. Pokud chcete toto srovnávat s poslechem hudby na tel. tak považuji za odborníka vás :-D Téhle kvality nedosáhne žádný hudební přenosný přehrávač. Tel. je určen na poslech hudby pro zkrácení volných chvil v městské dopravě, na cestách či při sportu a tady poskytuje velmi kvalitní náhradu a skvělý přístroj typu ,,vše v jednom”. (Pozor stále mluvíme o telefonu, většina lidí si myslí, že z telefonu dostanou kvalitní stereo sestavu, televizi s 50″, herní konzoli, atomový reaktor a kdo ví co ještě :-D)
Vlastníte také Sensation XL, že si dovolujete konstatovat jeho hudební podání … ?
Já věděl, že se najde opět někdo kdo si bude hrát na všeználka :-D
Už vaše hospodské vyjadřování se slovy ,,nepoku…ném” hovoří za vše.
Ale pobavil jsem se :-D

Lukas

Lukas

31.1.2012 18:28

to Flegy: přesně jak jsem psal ,,(než zase začnou někteří šťouralové rýpat jak je sense ,,špatné“ – ,,je to můj osobní názor, jak se mi na něm pracuje“ děkuji za pochopení)”

:-D

RSS (komentáře k článku)