Menu

Phonejoy: GamePad pro Android komunikující přes BT

Existuje několik řešení pro hraní her na zařízeních s Androidem, používajících ovladače komunikující přes Bluetooth. Patrně nemusíme vysvětlovat, oč je hraní se specializovaným hardwarem přirozenější a leckdy i snadnější než ovládání hry přes displej.

Na videu níže můžete vidět ovladač nazývaný jako “Phonejoy,” který je původně určen pro Windows Phone 7, ale vývojáři ho zprovoznili i na zařízení s Androidem 2.2. Dá se přitom předpokládat, že novější verze Androidu přinese kromě jiného také lepší podporu pro podobné periferie.

Bohužel hardware, který je k vidění, existuje zatím jen ve velmi omezeném počtu kusů.

Zdroj: Android Phone Fans.

 

Komentáře

Hologos

Hologos

2.5.2011 18:36

Osobně by se mi líbil nějaký ovladač pro Androida, ale rozhodně něco mnohem, mnohem menšího. Protože si fakt nedokážu představit, že bych tohle vytáhl například ve vlaku.

multi

multi

2.5.2011 18:44

prijde me to jen jako zajimavost, lepsi je pak poridit nejakou herni konzoli nebo laptop

lepsi je todle:
http://wiki.openmoko.org/wiki/USB_Gamepad_%28NeoPlay%29

k3rb3r0s

k3rb3r0s

2.5.2011 21:16

ona by stačila bt qwertz klávesnice která by se dala třeba přicvaknou k telefonu zespoda (myslím dolní hranu)

Štěpán

Štěpán

3.5.2011 9:57

Nojo, to by ale znamenalo, že by si výrobce telefonů musel více vážit svých zákazníků a nabídnout jim podobný vychytávky. A nebo by se musel objevit nějaký další výrobce, který by se tohohle nelukrativního podniku chopil. V tomhle má bohužel opravdu velikou výhodu iPhone/iPad, který je rok co rok jediný svého druhu na trhu a periferie k němu jsou celkem jednoduchý byznys.

RSS (komentáře k článku)