Menu

Patentová válka: Nokia chce zákaz prodejů HTC One

Minulý čtvrtek podala finská společnost Nokia druhou stížnost na firmu HTC a navázala tak na rok starý případ žalob. V květnu 2012 totiž Nokia zažalovala HTC, RIM (BlackBerry) a ViewSonic ve snaze “ochránit své inovace a intelektuální vlastnictví”. Tehdy se jednalo o porušení 45 patentů, na které si Nokia činí nárok a vzhledem k tomu, že se prý HTC snaží převést zodpovědnost za porušování patentů na dodavatele, byla finský výrobce mobilů nucen podat stížnost znovu.

htc-one-official

“Vše jsme začali s HTC řešit v roce 2012, abychom ukončili nepovolené využívání našich proprietálních inovací a technologií. A i když německý soud potvrdil, že dochází k porušování patentů Nokie, neprojevilo HTC žádnou snahu situaci vyřešit. Místo toho se snaží přesunout svoji zodpovědnost na výrobce a dodavatele součástek. Proto jsme nuceni učinit v celé kauze další kroky,” uvedl zástupce firmy Nokia.

Nokia's second ITC complaint against HTC - list of confidential exhibits

Blogger Florian Mueller sestavil seznam porušovaných patentů a uvedl je na svém blogu. Několik z nich se týká čipů vyráběných společnostmi Broadcom a Qualcomm, které se nacházejí v HTC One. Pokud by tedy soud rozhodl ve prospěch Nokie, mohlo by skutečně dojít k zákazu prodejů HTC One.

 

Zdroj: ZDNet, FossPatents

 

Komentáře

unavix

unavix

27.5.2013 10:36

Nokia potřebuje prachy. Jejich vlastní prodeje jsou mizerné tak to budou zkoušet takhle. Mam za to, že výrobci součástek Nokii za patenty platí tak proč by mělo ještě HTC? Nebo je vše jinak?

bckp

bckp

27.5.2013 10:53

šlo o to, že jisté součásty vymyslela nokia, a i když je vyráběl někdo jiný, nokia měla exkluzivitu po dobu tuším 1 roku, no a onen výrobce prodal dané součástky i konkurenci v podobě HTC. Problém však je, že HTC nemohlo tušit, že daná součástka porušuje patent, a proto bude postihnut dodavatel, a ne HTC, a to se Nokii nelíbí, protože HTC One má slušné prodeje a jejich stroje skoro nikdo nechce…

androfans

androfans

27.5.2013 11:01

A kdo za to muže že nokia není schopna pochopit že prodeje nedělají jejich součástky ale android. :-( Oni pořád plavou proti proudu a divi se že se topí. :-(

Jevojda

Jevojda

27.5.2013 11:27

At se jde cela Nokia zahrabat!Vyrabeji sunty a penize chteji vydelat diky soudum ubozaci.

Tony

Tony

27.5.2013 12:17

To s tými mikrofonmi sa už vyriešilo, toto sú iné patenty a väčšina sa týkaju Androidu alebo sú nezmyselné ako tie od Applu.

Sheva

Sheva

27.5.2013 18:21

Lumie nejsou spatne, okna v mobilu slapou pekne, je to rychle, funguje to. Integrace socialnich siti atd. Funguje na jednicku….jen ten vzhled no…prijde mi to jak spusteny prikazovy radek…

Mr.Hahaha

Mr.Hahaha

28.5.2013 21:16

Vážně mě fascinuje, kolik lidí je schopno tvrdit, že jsou Nokie “šunty”. Ano, maj svoje nedostatky, ale co se HW týče, podle mě nemají konkurenci ;)

Filip

Filip

28.5.2013 22:34

Nokie jsou jedny z nejlepších telefonů. Kdyby měli něco Androidího tak by se nemuseli pořád takhle topit. Oni se snaží být jedineční jako Apple, ale nějak jim to plavání proti proudu nejde :P

RSS (komentáře k článku)