Patentová válka: Nokia chce zákaz prodejů HTC One

Nokia-vs-HTC

Minulý čtvrtek podala finská společnost Nokia druhou stížnost na firmu HTC a navázala tak na rok starý případ žalob. V květnu 2012 totiž Nokia zažalovala HTC, RIM (BlackBerry) a ViewSonic ve snaze “ochránit své inovace a intelektuální vlastnictví”. Tehdy se jednalo o porušení 45 patentů, na které si Nokia činí nárok a vzhledem k tomu, že se prý HTC snaží převést zodpovědnost za porušování patentů na dodavatele, byla finský výrobce mobilů nucen podat stížnost znovu.

htc-one-official

“Vše jsme začali s HTC řešit v roce 2012, abychom ukončili nepovolené využívání našich proprietálních inovací a technologií. A i když německý soud potvrdil, že dochází k porušování patentů Nokie, neprojevilo HTC žádnou snahu situaci vyřešit. Místo toho se snaží přesunout svoji zodpovědnost na výrobce a dodavatele součástek. Proto jsme nuceni učinit v celé kauze další kroky,” uvedl zástupce firmy Nokia.

Nokia's second ITC complaint against HTC - list of confidential exhibits

Blogger Florian Mueller sestavil seznam porušovaných patentů a uvedl je na svém blogu. Několik z nich se týká čipů vyráběných společnostmi Broadcom a Qualcomm, které se nacházejí v HTC One. Pokud by tedy soud rozhodl ve prospěch Nokie, mohlo by skutečně dojít k zákazu prodejů HTC One.

 

Zdroj: ZDNet, FossPatents

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)