Oppo N1: dotýkejte se i zezadu! Představení 23. září

oppo_n1_ico

Společnost Oppo začala rozesílat pozvánky na představení svého nového telefonu Oppo N1, které se odehraje v Číně. Přímo z oficiálního zdroje tak víme, že novou vlajkovou loď tohoto výrobce spatříme 23. září.

Čím bude tento telefon neobvyklý? Ukazuje to právě rozeslaná pozvánka – na zadní straně zařízení se bude nacházet dotyková plocha nebo nějaká část ovládání, která bude poskytovat “zcela nový uživatelský zážitek”.

Pozvánka na představení Oppo N1 Pozvánka na představení Oppo N1

Přesun ovládacích prvků z boků na zadní stranu nevidíme poprvé – nedávno přišlo LG u modelu G2 s tímto konceptem pro tlačítka ovládání hlasitosti (viz aktualita LG G2 a zadní tlačítka? Sakra dobrá vychytávka). Otázkou je, s čím přesně přijde na zadní straně Oppo. Redaktoři serveru Android Headlines tipují ovladač pro posouvání obsahu obrazovky, který by se dal využít i pro nějakou funkci fotoaparátu, případně tlačítka pro nastavení hlasitosti. Možná na zádech bude přímo dotykový panel.

Myšlenka na zadního dotykového panelu není technicky nic nového – například herní handheld Playstation Vita využíval panel na zadní straně a také Google má patent, založený doteku zadní části na mobilních zařízeních. Bylo by to vůbec poprvé, kdy se taková technologie uplatnila na mobilním telefonu.

Takto by prý mohl vypadat Oppo N1 Takto by prý mohl vypadat Oppo N1

Podle dřívějších zvěstí přijde Oppo N1 s 12Mpx fotoaparátem, což by samo o sobě nebylo nic neobvyklého, vzhledem ke kategorii, kam se tento telefon snaží zamířit. Hlavním “trikem” ovšem není počet obrazových bodů, ale samostatný grafický čip Oppo Owl (“sova”), který má přinést velmi kvalitní snímky i za zhoršených světelných podmínek. Dále se počítá s 5palcovým displejem s rozlišením 1080p, pravděpodobně nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 na 2,3 GHz a 2 GB operační paměti.

Samozřejmě na telefonu poběží operační systém Android s proprietární grafickou nadstavbou. Očekávaná cena se pohybuje kolem 480 dolarů, tedy v přepočtu asi 9 200 Kč.

Oppo N1 chce zaujmout kvalitním fotoaparátem Oppo N1 chce zaujmout kvalitním fotoaparátem

Značce Oppo se daří zaujmout nejen v Číně, ale i na zahraničních trzích. S velkým ohlasem se setkal například technicky dobrý Oppo Find 5 a nedávno zaujal média model R819, který sice neoslní hardwarovou výbavou, ale možností zvolit si čistý Android nebo grafickou nadstavbu (viz aktualita Oppo R819 – čistý Android, nebo upravený systém? Volba je na vás).

Máte nějaké nápady, co bude mít Oppo N1 na zadní straně? Podělte se o ně v diskuzi pod tímto článkem! Nejpozději za měsíc se dozvíme, kdo měl nejlepší odhad ;).

Zdroje: Hi-Tech, Android Headlines, Engadget, Phone Arena, Android Authority a Android Community.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)