Menu

Onyx International pracuje na androidím přístroji s E-Ink displejem

S pojmem E-Ink se setkávají spíše uživatelé elektronických čteček knih, neboť je to technologie displeje, která se zde používá. Elektronický papír má hlavně dvě velké výhody – vynikající čitelnost na slunci a velice nízká spotřeba. Hlavní problém je však pomalé vykreslování. Společnost Onyx International pracuje na přístroji, který disponuje tímto displejem, ale běží na něm mobilní systém Android, čímž se tento prototyp stává opravdovým unikátem. Podle této firmy by měl na jedno nabití vydržet až měsíc (reálně to samozřejmě bude o mnoho méně, přesto by neměl být problém dosáhnout týdne bez nabíjení). Zatím nebyly zveřejněny žádné technické specifikace, je pouze vidět, že zařízení běží na Androidu 2.3 Gingerbread a na videu je patrné, že zařízení občas nereaguje tak, jak by mělo. Musíme mít však na paměti, že se jedná stále o prototyp. Firma prý zatím není spokojená s rychlostí vykreslování obrazu, a tak pracuje na odstranění této vady.

Co říkáte této technologii v mobilních telefonech?

zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Eag

Eag

20.10.2012 9:55

eink neni dalenaj na rychlou odezvu, takze pokud chtej aby to nevypadalo priserne a usetrilo to nejakou energii na refreshi stranky tak by se meli vyhnout jakejmkoliv animacim scroolovanim a podobnejm vecem.

ic

ic

20.10.2012 9:59

Hlavně čekám, až udělají kombinaci e-ink a klasického displaye. E-ink je na čtení super, ale většinu her si na tom nezahraji a video taky nebude žádný zážitek. Prostě kombinace vypadá zatím jako jediná použitelná možnost, protože vyšší rychlost z e-ink se zatím dostat nedaří.

Apple dělá na kombinovaném displaji a zatím se mu nějak zvlášť nedaří, bohužel.

Johan

Johan

20.10.2012 10:02

Az to bude mit odezvu jak mzj jelly bean, tak se ozvete. Cernobila mi nevadi

stilgar

stilgar

20.10.2012 11:03

Mě by spíš zajímal nějaký telefon s tím Pixel Qi displeyem.O tom se jeden čas hodně mluvilo a nyní je ticho po pěšině . Doufám, že výrobce je v nějakém patentovém sporu :-)

Libb

Libb

20.10.2012 12:41

Nebylo by jednodušší tam dát prostě černobílý displej? Nepamatuju, že by staré Nokie měly problém s čitelností na slunci a nabité vydržely hodně dlouho.
Přijde mi to jako snaha zaujmout za každou cenu. Do podobného přístroje IMHO Android nepatří.

Kapitan

Kapitan

22.10.2012 6:30

Já bych dal 2 displeje, z jedne strany e-ink a z druhe klasicky. Pokud by se na e-ink podařilo vychytat nějaké mouchy hned bych jej bral. Na čtení sms, volání a další základní funkce by stačil a když ne tak jen člověk otočí mobil a měl by barevnej, kterej by do té doby spal a nežral energii …

mark651165

mark651165

22.10.2012 11:57

Android s eINK displejem … jednim slovem WOW ! :-)) … ten displej samozrejme neni kdo-vi-co ale ta jeho nizka spotreba a tim padem obrovska vydrz baterie takoveho telefonu jsou uctyhodne parametry …

RSS (komentáře k článku)