První model a 1,5 milionu prodaných kusů. Taková je vizitka OnePlus

OnePlus2

OnePlus – to je jméno společnosti, která před rokem vydala svůj první smartphone OnePlus One. Byl ikonou boje proti předraženým smartphonům minulého roku. OnePlus si dala za cíl vyvinout smartphone, který bude výkonný jako modely nejvyšší třídy a levný jako modely střední třídy. To se společnosti povedlo a OnePlus One se nyní prodává za 7 300 Kč.

V lednu společnost oznámila překročení hranice jednoho milionu prodaných zařízení. To byl obrovský úspěch, vzhledem k tomu, že se jednalo o vůbec první model výrobce. A nyní vyplynulo z rozhovoru mezi Wall Street Jounal a Carlem Pei – spoluzakladatelem společnosti, že v současnosti se prodalo už více než 1 500 000 kusů zařízení.

CarlPei-OnePlus_cofounder Carl Pei – spoluzakladatel společnosti OnePlus (foto: WallStreetJournal)

V současnosti má OnePlus více než 900 zaměstnanců a prodává své levné smartphony v 35 zemích světa. V blízké budoucnosti plánuje společnost otevřít obchod v Evropě a ještě více posílit svou pozici ve Spojených státech.

Pro připomenutí, OnePlus One byl odhalen v dubnu 2014. Jeho prodeje však začaly až v červnu toho roku. Pokud vezmeme selský rozum do ruky, zjistíme, že prodejní čísla by mohla být mnohem větší. Prodej OnePlus One totiž probíhal (a v některých částech světa stále probíhá) na pozvánky, které není a nebylo vůbec jednoduché získat. Obzvlášť pak v prvních měsících, kdy byl o telefon úplně největší zájem.

Zástupci společnosti OnePlus ale vysvětlují, že pozvánky pro koupi zařízení byly jakousi pojistkou. Jelikož se totiž jednalo o první model společnosti, nikdo se neodvážil věštit budoucí žádanost. Pokud by byl zájem příliš vysoký a výrobní linka by nestíhala vyrábět požadované množství, byl by to problém. Naopak kdyby se telefon úspěšným nestal a OnePlus vyrobila moc velkou várku, mohlo by to znamenat likvidaci společnosti, protože ještě neměla kde získat vynaložené peníze zpět. Carl Pei v rozhovoru řekl, že si není jistý, která z variant by byla méně bolestivá.

Ještě tento měsíc se OnePlus chystá představit svůj druhý model – OnePlus 2. Bude to opět úspěch? Na to si budeme muset chvíli počkat.

Zdroj: WSJ.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (46)