OnePlus a Oppo jedna firma? Možná ano

oneplus

Kolem společnosti OnePlus a jeho nového a zároveň i prvního telefonu One je celkem velký rozruch. Telefon nabízí velmi kvalitní a výkonný hardware a přitom je za polovinu cenu než například vlajkové lodě od HTC nebo Samsungu. Za oponou se však začíná spekulovat, že nová společnost s velmi atraktivním marketingem je možná dceřiná společnost firmy Oppo.

Právě Oppo je pro OnePlus jedním z největších konkurentů, protože jejich nová vlajková loď ve dvou verzích Oppo Find 7 a 7a se bude prodávat za podobně nízkou cenu, nemluvě o podobném designu. Obě společnosti navíc spojuje jeden muž, a to CEO Peter Lau, který na konci loňského roku z Oppo odešel a založil OnePlus. Možná je to vše ale jedna velká habaďůra, protože na SIPO (Shenzhen Municipal Market Supervisory Authority) se objevil dokument, který ukazuje, že OnePlus má mezi institucionálními akcionáři právě Oppo.

oneplus

Ať se tvrzení, že OnePlus patří společnosti Oppo, prokáže či nikoliv, pohled na firmu to zřejmě v široké veřejnosti nijak nezmění, alespoň ne v dohledné době. Peter Lau tak možná nakonec neodešel, ale byl pouze přeřazen za účelem vytvoření nové společnosti OnePlus, která nyní v rámci marketingu podporuje rozbíjení telefonů předem vybraných 100 uživatelů, aby dostali možnost si koupit nový OnePlus One za pouhý jeden dolar. K této zprávě se prozatím ani jedna společnost nevyjádřila, avšak dokument spojitost firem potvrzuje.

Myslíte si, že Oppo vlastní OnePlus, nebo jde o dvě odlišné na sobě nezávislé firmy?

Zdroj: phonearena.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)