Zapomeňte na Android Wear, hodinky Omate TrueSmart+ sází na Android 5.1 Lollipop

omate truesmart+ android lollipop

Trh chytrých hodinek se stále rozrůstá, ale stále není tak populární, jak by si jednotliví výrobci a také Google přál. Systém Android Wear u mnohých uživatelů nesplnil očekávání, někteří výrobci rovněž sází na své řešení (například Alcatel OneTouch Watch či Samsung Gear S2). Může Android Wear za menší popularitu chytrých hodinek? Těžko říci. Applu se ale v tomto segmentu daří skvěle. Pokud patříte mezi uživatele, kterým systém Android pro chytré hodinky nesedl, možná vás zaujme novinka v podobě Omate TrueSmart+. Ta sází především na dobrý základ – systém Android 5.1 Lollipop, který dostal nadstavbu Omate OUI 3.0. Díky tomu je možné údajně spouštět androidí aplikace z Google Play. Zní to lákavě, že? Ani hardware na tom rozhodně není špatně.

omate truesmart+ android lollipop 2

Hodinky Omate TrueSmart+ jsou poháněny procesorem MediaTek MT6572M, který je doplněn 1GB RAM pamětí a 8GB vnitřním úložištěm. LCD displej dostal úhlopříčku 1,54″ a rozlišení 320 x 320 pixelů. Díky speciálnímu čipu Bosch BHI160 je zajištěna nízká spotřeba při nenáročných operacích hodinek (doufejme u většiny). Potěší rovněž slot pro Micro SIM kartu, díky čemuž lze provozovat telefonní hovory či odpovídat na SMS. Výbavu doplňuje GPS i Wi-Fi konektivita. Údaj o baterii prozradil kapacitu 600 mAh, což je slušná dávka energie. Údaj o výdrži bohužel zatím chybí.

omate truesmart+ android lollipop 3

A jaká je cena? Omate TrueSmart+ lze již nyní předobjednat za 169 amerických dolarů (cca 4 100 Kč), první várka dorazí v listopadu.

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)