Zakladatel WhatsApp doporučuje uživatelům odstranit Facebook

odstranit facebook zuckerberg

V zahraničí je nyní Facebook pod palbou kritiky, kdy se do povědomí dostalo, že společnost Cambridge Analytica zneužila data desítek miliónů lidi na Facebooku a tím měla přispět ke zvolení Donalda Trumpa. Na sociální sítích se kvůli tomu šíři hashtag #deletefacebook, jehož cílem je bojkotování sociální sítě Facebook. K bojkotování se přidal i spoluzakladatel WhatsApp Brian Acton, který rovněž doporučil odstranit Facebook. Právě koupě WhatsApp byla největší investicí Facebooku. Brian Acton od minulého roku již ve Facebooku nepracuje.

Akcie Facebooku klesají, Zuckerberg se omlouvá

Zuckerberg v rozhovoru pro CNN přiznal, že Facebook chyboval a slíbil, že zvýší kontrolu přístupu k uživatelským datům. Několikrát se i omluvil za to, co se stalo a dodal že je to velká ztráta důvěry. Tím to ale pro Zuckerberga nekončí, americký Kongres žádá, aby se dostavil před vyšetřovatele. Padají i první žaloby. Tento skandál se odrazil i na akciích společnosti. V neposlední řadě také rezignoval šéf bezpečnosti Facebooku.

Zuckerberg

 

Na sociálních sítích se rovněž objevila kampaň #deletefacebook. Tu mimo jiné podpořil o Brian Acton, který spoluzaložil WhatsApp a do minulého roku byl na vysoké pozici ve Facebooku. Pod svůj tweet dále dodal, že je čas začít dbát na soukromí.

Odstranit Facebook, nebo ne? Jak se na celou věc díváte vy?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek