Nokia žaluje společnosti HTC, RIM a ViewSonic kvůli patentům

nokia-logo

Společnost Nokia je průkopníkem mobilních technologií a vlastní spoustu patentů týkajících se mobilních zařízení. V současné době se jí však v prodeji příliš nedaří, a tak se pozornosti dočkala až při soudním sporu. Finský výrobce zažaloval společnosti HTC, RIM a ViewSonic. Americká komise pro mezinárodní obchod tak obdržela dvě stížnosti na firmy HTC a Viewsonic, německý soud v Düsseldorfu, Mannheimu a Mnichově pak bude řešit také kromě dvou zmíněných společností také údajné porušení firmy RIM.

Nokia Suing People110329112051

http://www-bgr-com.vimg.net

 

Louise Pentland z Nokie podotýká, že spousta porušených patentů je zásadních pro produkty Nokia a i když se snaží vyhnout soudním sporům, tentokrát musejí zažádat o ukončení porušování těchto patentů. V žalobě se objeví patenty softwarové i hardwarové, namátkou řešení duálních antén, správa napájení, navigace, multitasking, app store, dynamické menu, šifrování dat a získávání příloh z emailů.

zdroj: demandroid.info

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)