Menu

Nokia žaluje společnosti HTC, RIM a ViewSonic kvůli patentům

Společnost Nokia je průkopníkem mobilních technologií a vlastní spoustu patentů týkajících se mobilních zařízení. V současné době se jí však v prodeji příliš nedaří, a tak se pozornosti dočkala až při soudním sporu. Finský výrobce zažaloval společnosti HTC, RIM a ViewSonic. Americká komise pro mezinárodní obchod tak obdržela dvě stížnosti na firmy HTC a Viewsonic, německý soud v Düsseldorfu, Mannheimu a Mnichově pak bude řešit také kromě dvou zmíněných společností také údajné porušení firmy RIM.

http://www-bgr-com.vimg.net

 

Louise Pentland z Nokie podotýká, že spousta porušených patentů je zásadních pro produkty Nokia a i když se snaží vyhnout soudním sporům, tentokrát musejí zažádat o ukončení porušování těchto patentů. V žalobě se objeví patenty softwarové i hardwarové, namátkou řešení duálních antén, správa napájení, navigace, multitasking, app store, dynamické menu, šifrování dat a získávání příloh z emailů.

zdroj: demandroid.info

 

Komentáře

bambus

bambus

5.5.2012 19:04

Nokiu nikdo nechce,prichazi o zisky a tak si chteji vydelat alespon takhle. :D

MK

MK

5.5.2012 20:05

Přesně, Lumie se povalují v obchodech, tak se snižují k tomuhle. Asi zkouší napodobit Samsung a Apple, pro které jsou tyto ( možná domluvené) spory obrovskou reklamou téměř zdarma a ovládají i díky tomu skoro celý trh. Nokii se tohle ale nepovede, už to není významný hráč.

Neonik

Neonik

5.5.2012 20:15

Tak.. vsichni vime ze Nokia ma z licencnich poplatku od Applu vic penez nez z vlastni vyroby.. mozna by stalo za to zvazit ukonceni cinnosti spolecnosti a zacit se zivit jako “patentova spolecnost”.. Vydelali by vic a jeste k tomu s nulovymi starostmi..:-D

Mira

Mira

5.5.2012 20:15

CO VIM TAK UZ TET PLATI HTC NEJAKY MALI PENIZ Z KAZDEHO PRODANEHO KUSU HTC NOKII ( MYSLIM ALE JEN TY Z Windows Mobile)

Tony

Tony

5.5.2012 20:42

Mira: prečo by mali platiť Nokii zato, že majú mobily s Windows Mobile tie mali HTC oveľa skôršie

Mira

Mira

5.5.2012 20:55

Slo tam o nejaky patent ktery maji od nokie, proto nokie sosa manny HTC za kazdy prodany kus. Myslim ze ten clanek byl tento rok tady na webu.

Killswitch

Killswitch

5.5.2012 21:45

2bambus: Nokii nikdo nechce z prosteho duvodu…jede stale na symbianu a brani se jakekoliv inovaci

Pascal

Pascal

5.5.2012 23:21

Tak nokiau dost ludi stale kupuje, teda jej sproste verzie ci ako to povedat.

Mario

Mario

6.5.2012 9:41

Jééé, tak už i Nokia se inspirovala u Applu. Měla by nastat nějaká změna, chápu, že duševní vlastnictví je třeba chránit, ale v této podobě je to zvěrstvo. Žaloby za neuvěřitelné hlouposti a drobnosti.

kamikaze

kamikaze

6.5.2012 12:31

Zamyslete se. Nedaří se vám nejlépe, všechno jde jinak než jste si představovali, zaměstnáváte tisíce lidí po celém světě a navíc někdo bez dovolení a bez toho, aby vám něco platil používá vaše vlastnictví, byť jen duševní a vydělává na tom. Nesnažili byste se z těch úspěšných a bohatých vyrazit nějaký prachy? Nemám rád Nokii ani Apble, ale tohle chápu. Krást se nemá. A navíc, tito zloději nejsou žádný socky :)

Espio

Espio

6.5.2012 15:10

kamikaze pevne verim ze nam povies aj to preco nezalovali firmi doteraz :D

Martin

Martin

6.5.2012 15:24

Nokie by se mela jit zahrabat se svym Symbianem, nikoho nezajima, nikdo ji nema rad, je neoblibena :DD

kamikaze

kamikaze

6.5.2012 18:00

Jasně že řeknu :) Nejdříve museli nechat pachatele nacpat “ukradené” technologie do co možná největšího počtu zařízení, aby se jim vůbec vyplatilo jít s tím k soudu. Nemá smysl se hned soudit o párátko, když víš, že si zanedlouho můžeš nárokovat celý les :))

Espio

Espio

6.5.2012 22:24

kamikaze su to mazany ludia v tej nokii :D

RSS (komentáře k článku)