Nokia Normandy zachycena v benchmarku Browsermark 2.0

Jeden z mnoha konceptů Nokia Normandy

Nokia Normandy, která se podle některých zdrojů bude jmenovat Nokia X, bude se stále rostoucí pravděpodobností prvním chytrým telefonem finské společnosti s operačním systémem Android. Dalším důkazem do skládačky úniků a spekulací, jsou výsledky testů, které se objevily ve známém benchmarku Browsermark 2.0.

Nokia Normandy, nebo též Nokia X, (model RM-980) byla testována v benchmarku Browsermark 2.0 a získala 1885 bodů. Na základě těchto údajů můžeme předpokládat, že půjde o zařízení ve středním cenovém segmentu – zhruba na podobné úrovni, v jaké se pohybuje Sony Xperia C. Paradoxní je, že Nokia 1020, jež patří spíše mezi dražší telefony, dosáhla ve stejném testu výrazně horšího skóre – konkrétně 1776 bodů.

Výsledky Nokia Normandy v benchmarku Browsermark 2.0 Výsledky Nokia Normandy v benchmarku Browsermark 2.0

Na smartphonu běží zatím neznámá verze operačního systému Android. Test také ukázal, že systém obsahuje mobilní verzi webového prohlížeče Google Chrome.

Hardwarové parametry telefonu jsou zatím taktéž neznámé, nicméně podle výsledků v testu AnTuTu by Nokia Normandy měla mít 4″ displej s rozlišením 480 x 854, dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200, 512 MB operační paměti, 4 GB interního úložiště s podporou paměťových karet a 5Mpx fotoaparát. Dle dalších uniklých informací bude operačním systémem poměrně značně upravený Android 4.4 KitKat.

Jeden z mnoha konceptů Nokia Normandy Jeden z mnoha konceptů Nokia Normandy

Není ovšem jisté, zda bude součástí systému balík služeb Google, především Obchod Play – v tomto směru se informace rozcházejí, nicméně častěji je zmiňován fakt, že Nokia Normandy Obchod Play mít nebude, protože nepůjde o certifikované zařízení. Lze předpokládat, že v takovém případě by Nokia nabídla vlastní repozitář s aplikacemi, eventuálně by se mohla spojit s některých z alternativních repozitářů (například by mohla využívat Amazon Appstore).

Nokia Normandy zachycena v benchmarku Browsermark 2.0 Nokia Normandy zachycena v benchmarku Browsermark 2.0

Očekává se, že pokud by Nokia chtěla představit svůj první mobil s Androidem v dohledné době, pravděpodobně se tak stane na veletrhu Mobile World Congress, který se bude konat ve španělské Barceloně od 24. do 27. února.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, NextPowerUp, GSM Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)