Nokia Normandy se objevila v největším vietnamském internetovém obchodě

nokia_android

Ačkoli je řada lidí přesvědčena o tom, že po koupi Nokie Microsoftem je telefon této značky s operačním systémem Android bohapustým nesmyslem, stále intenzivnější průsaky informací naznačují, že by to mohla být skutečnost. Nedávno přišly zahraniční servery s informací, že se Nokia Normandy (pod tímto názvem) objevila v nabídce největšího internetového obchodu ve Vietnamu Gioididong.com. Stránka byla sice krátce po objevení odstraněna, nicméně podařilo se zachovat snímky obrazovky, ze kterých lze vyčíst některé parametry.

Nokia Normandy se objevila v největším internetovém obchodě ve Vietnamu Nokia Normandy se objevila v největším internetovém obchodě ve Vietnamu

Operačním systémem má být údajně velmi silně přepracovaný Android 4.4 KitKat a z hlediska specifikací se má jednat o mobil s displejem velkým čtyři palce o rozlišení 480 x 854 obrazových bodů (FWVGA). Z dalších parametrů jmenujme dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 200 na rychlosti 1 GHz, pouhých 512 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště, které lze rozšířit paměťovými kartami microSD o dalších až 32 GB. K pořizování fotografií a natáčení videa slouží fotoaparát s rozlišením 5 Mpx. Již dřívější snímky naznačily a popisek v e-shopu potvrzuje, že se bude jednat o telefon schopný provozovat současně dvě SIM karty.

Nokia Normandy se objevila v největším internetovém obchodě ve Vietnamu Nokia Normandy se objevila v největším internetovém obchodě ve Vietnamu

V e-shopu byla k vidění také informace, podle níž má Nokia Normandy poskytnout přístup ke službám Google: Google Now, Obchod Play, YouTube, Gmail, Kalendář a Mapy. Server Phone Arena považuje tento údaj za překvapivý a vyslovuje hypotézu, že se může jednat o omyl, způsobený zkopírováním a vložením údajů z jiného telefonu.

Nokia s Androidem zjevně není tak nereálná Nokia s Androidem zjevně není tak nereálná

Bohužel ovšem chybí to, co bychom chtěli vědět nejvíce: termín zahájení prodejů a cena. Pomalu ale jistě to začíná vypadat, že Nokia Android nezatracuje a hodlá ho nasadit přinejmenším na své nejlevnější telefony. Uvidíme, zda to tomuto, ještě nedávno dominujícímu výrobci, pomůže dohnat ujíždějící vlak. Pokud by se tento telefon opravdu měl objevit na trhu, možná bychom se mohli dočkat jeho představení již koncem února na barcelonském Mobile World Congressu.

Zdroje: 4PDA, Phone Arena, CNET, Mobil Telefon, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)