Navigace Nokia HERE vylepšuje mapové podklady

nokia here

Navigace a mapová aplikace HERE od Nokie pokračuje ve své snaze stát se populární alternativou k Mapám Google, přičemž jednou z hlavních konkurenčních výhod je možnost stažení map pro použití offline.

Nejnovější aktualizace, uvolněná koncem minulého týdne, přinesla řadu vylepšení, mezi které patří zpřesnění podkladů v zemích subsaharské Afriky. Výrazného zlepšení pokrytí se dočkají země jako Kamerun, Středoafrická republika, Čad, Kongo, Rovníková Guinea, Gabun, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Kapverdy, Etiopie, Guinea-Bissau a Seychely. Update se tedy týká mapových podkladů, nikoli aplikace jako takové.

Nokia HERE přináší přesnější podklady v zemích subsaharské Afriky Nokia HERE přináší přesnější podklady v zemích subsaharské Afriky

Nokia ale nezapomněla ani na ostatní kontinenty a uživatelům v Severní a Jižní Americe, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu připravila dáreček v podobě nového pohledu na trasy veřejné dopravy. Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra, místo dosavadní zjednodušené verze, která prostě “spojovala tečky” mezi stanicemi. S tímto způsobem zobrazení začala Nokia v loňském roce v mapě v Chicaga a postupně ho rozšířila do řady dalších zemí.

Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra

Třetí změnu většina uživatelů nezachytí – jsou jí informace o maximálních povolených hmotnostech a výškách pro některé silnice, jakož i zahrnutí právních omezení a zákazů přepravy nebezpečných materiálů. Tyto informace jsou viditelné pouze korporátním uživatelům verze “Enterprise”.

Aktualizované mapy jsou uvolňovány postupně v několika etapách, takže uživatelé, kterých se nové mapy týkají, se jich dočkají v průběhu následujících několika dnů. Nokia přitom slibuje doslova miliony změn a vylepšení po celém světě, v každém koutu všech zemí.

Samotný program byl naposledy v únoru aktualizován na verzi 1.1, se kterou byla odstraněna i pomyslná nálepka “beta”. 34 MB velkou aplikaci (bez mapových podkladů) si dosud stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. Navigaci Nokia HERE můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

HERE WeGo Maps & Navigation
HERE WeGo Maps & Navigation

Zdroje: Android Police, Android Central, Nokia.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)