Menu

Navigace Nokia HERE vylepšuje mapové podklady

Navigace a mapová aplikace HERE od Nokie pokračuje ve své snaze stát se populární alternativou k Mapám Google, přičemž jednou z hlavních konkurenčních výhod je možnost stažení map pro použití offline.

Nejnovější aktualizace, uvolněná koncem minulého týdne, přinesla řadu vylepšení, mezi které patří zpřesnění podkladů v zemích subsaharské Afriky. Výrazného zlepšení pokrytí se dočkají země jako Kamerun, Středoafrická republika, Čad, Kongo, Rovníková Guinea, Gabun, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Kapverdy, Etiopie, Guinea-Bissau a Seychely. Update se tedy týká mapových podkladů, nikoli aplikace jako takové.

Nokia HERE přináší přesnější podklady v zemích subsaharské Afriky

Nokia HERE přináší přesnější podklady v zemích subsaharské Afriky

Nokia ale nezapomněla ani na ostatní kontinenty a uživatelům v Severní a Jižní Americe, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu připravila dáreček v podobě nového pohledu na trasy veřejné dopravy. Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra, místo dosavadní zjednodušené verze, která prostě “spojovala tečky” mezi stanicemi. S tímto způsobem zobrazení začala Nokia v loňském roce v mapě v Chicaga a postupně ho rozšířila do řady dalších zemí.

Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra

Nové provedení přesněji ukazuje reálné vedení trasy vlaků, tramvajových linek a metra

Třetí změnu většina uživatelů nezachytí – jsou jí informace o maximálních povolených hmotnostech a výškách pro některé silnice, jakož i zahrnutí právních omezení a zákazů přepravy nebezpečných materiálů. Tyto informace jsou viditelné pouze korporátním uživatelům verze “Enterprise”.

Aktualizované mapy jsou uvolňovány postupně v několika etapách, takže uživatelé, kterých se nové mapy týkají, se jich dočkají v průběhu následujících několika dnů. Nokia přitom slibuje doslova miliony změn a vylepšení po celém světě, v každém koutu všech zemí.

Samotný program byl naposledy v únoru aktualizován na verzi 1.1, se kterou byla odstraněna i pomyslná nálepka “beta”. 34 MB velkou aplikaci (bez mapových podkladů) si dosud stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,4. Navigaci Nokia HERE můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a novějším.

Zdroje: Android Police, Android Central, Nokia.

 

Komentáře

jtz

jtz

8.6.2015 8:24

Kdyby radši přidali průjezdné body….

anu

anu

8.6.2015 8:50

Přesně. Bez průjezdných bodů je bohužel aplikace k ničemu.

Petr M.

Petr M.

8.6.2015 9:40

na mapy Afriky jim prdím, když 10 km od Prahy mají u nás špatně ulice, některé chybí úplně, jiné jsou špatně pojmenované. Nevím odkud berou ty zpaskvilené mapy, ale žádná jiná navigace v naší obci tyto chyby nemá.

Martin P.

Martin P.

8.6.2015 10:21

To Petr M. dnes v 09:40… Taky ty mapy nemají problém jen 10km od prahy ale v Praze nebo i v jiných městech nad 25000 obyvatel.

Lukáš

Lukáš

8.6.2015 10:32

Souhlasím – v našem městě to nezná ulici, která je tam cca 6 let, nemůže se tedy říct, že by byla nová. Všechny ostatní mapy tuto ulici znají, mapy HERE nikoliv…

Kryštof Dostál

Kryštof Dostál

8.6.2015 10:50

Nejlepší mapy co jsou.

Cenzzor

z aplikace
8.6.2015 11:27

mini text, preklopeni nepomaha….

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
8.6.2015 20:36

Kryštof Dostál: zasmál jsem se. Díky…

Faktuzmetedmocmocstvete

Faktuzmetedmocmocstvete

9.6.2015 10:44

Nokia HERE jsou pro srandu, s tím normální člověk nikam nepojede … a pokud ano, trefil by tam i podle značek.

RSS (komentáře k článku)