Nokia 8 obdržela stabilní verzi Android 8 Oreo. Který model bude další?

android 8 oreo nokia 8 hmd global

Společnost HMD Global, která má pod palcem výrobu mobilních telefonů značky Nokia, chce být jeden z nejrychlejších výrobců, který bude dodávat aktualizace. Nyní to potvrzují vydáním stabilní verze Android 8 Oreo pro vlajkový model Nokia 8. Jak jsou na tom další Nokia telefony?

Android 8 Oreo brzy obdrží i Nokia 5 a 6

Android Oreo se po zhruba třech měsících od vydání dostává také na telefon Nokia 8. Během zhruba měsíc dlouhého testování se neobjevily žádné výrazné problémy, proto nepřišlo žádné zpoždění. Juho Sarvikas ze společnosti HMD Global také potvrdil, že telefony Nokia 5 a 6 již zanedlouho obdrží veřejnou betavezi Oreo. Pokud se bude postupovat stejně, tak by stabilní verze mohla přijít za měsíc od vydání betatestování.

Aktualizace na Oreo také přináší nejnovější bezpečnostní aktualizaci Androidu, samozřejmostí jsou pak všechny funkce z Oreo. Velikost aktualizace je 1,5 GB. Potěší také informace od mluvčího společnosti, že tato stabilní verze podporuje i Project Treble, takže následující aktualizace by měly být rychlejší. To je rozhodně velké plus, například společnost OnePlus nepodporuje Project Treble ani na jednom vydaném telefonu, a to včetně OnePlus 5T.

Nokia 8

Nokia 8

1.0
  • Displej 5.3", 1440 x 2560 pixelů, IPS LCD, 554 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 835
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 13 MP
  • Baterie 3090 mAh
  • Cena od 9 467 Kč

Nainstalovali jste si již aktualizaci na Android 8 Oreo?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)