Nikon Coolpix S800c: První digitální foťák s Androidem?

nikon_coolpix_android

Operační systém Android má obrovský potenciál nejen v segmentu mobilních telefonů a tabletů – prosazuje se i v dalších odvětvích, jako jsou například multimediální centra. Brzy bychom se se zeleným robotem mohli setkat také v digitálních fotoaparátech. V lednu Polaroid na veletrhu CES prezentoval, že pracuje na inteligentním foťáku SC1630, který by chtěl uvést na trh ještě v tomto roce, což se ale zatím nepodařilo.  Zaváhání možná využije konkurence – proslýchá se, že Nikon by měl již ve středu 22. srpna představit nový fotoaparát Coolpix S800c. Spekuluje se o následujících parametrech:

  • 25-250 mm objektiv,
  • 3,5″ OLED displej se zatím neuvedeným rozlišením,
  • možnost instalovat a spouštět aplikace z Obchodu Play,
  • operačním systémem pravděpodobně bude Android 2.3,
  • GPS,
  • Wi-Fi,
  • předpokládá se pořizování snímků v rozlišení 16 Mpx.

Jisté je zatím jen to, že Nikon připravuje uvedení modelu s označením Coolpix S800 nebo S800C, ale fakt, jestli opravdu půjde o zařízení s Androidem, se nepodařilo věrohodně ověřit.

Další možnou variantou je představení na veletrhu Photokina, který se bude konat od 19. září v německém Kolíně nad Rýnem.

Otázkou je, zda by o takové zařízení byl na trhu zájem. Využití by se jistě našlo, ať už by se jednalo o automatické nahrávání fotek do online úložišť, jako jsou Flickr a Picasa, nebo jejich zálohování do Dropboxu či Disku Google.

Napadá vás, k čemu by byl dobrý/užitečný/praktický Android v digitálním foťáku? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: AndroidSPIN, Android Authority, Nikon Rumors, The Verge a Talk Android.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)