Menu

Nikon Coolpix S800c: První digitální foťák s Androidem?

Operační systém Android má obrovský potenciál nejen v segmentu mobilních telefonů a tabletů – prosazuje se i v dalších odvětvích, jako jsou například multimediální centra. Brzy bychom se se zeleným robotem mohli setkat také v digitálních fotoaparátech. V lednu Polaroid na veletrhu CES prezentoval, že pracuje na inteligentním foťáku SC1630, který by chtěl uvést na trh ještě v tomto roce, což se ale zatím nepodařilo.  Zaváhání možná využije konkurence – proslýchá se, že Nikon by měl již ve středu 22. srpna představit nový fotoaparát Coolpix S800c. Spekuluje se o následujících parametrech:

  • 25-250 mm objektiv,
  • 3,5″ OLED displej se zatím neuvedeným rozlišením,
  • možnost instalovat a spouštět aplikace z Obchodu Play,
  • operačním systémem pravděpodobně bude Android 2.3,
  • GPS,
  • Wi-Fi,
  • předpokládá se pořizování snímků v rozlišení 16 Mpx.

Jisté je zatím jen to, že Nikon připravuje uvedení modelu s označením Coolpix S800 nebo S800C, ale fakt, jestli opravdu půjde o zařízení s Androidem, se nepodařilo věrohodně ověřit.

Další možnou variantou je představení na veletrhu Photokina, který se bude konat od 19. září v německém Kolíně nad Rýnem.

Otázkou je, zda by o takové zařízení byl na trhu zájem. Využití by se jistě našlo, ať už by se jednalo o automatické nahrávání fotek do online úložišť, jako jsou Flickr a Picasa, nebo jejich zálohování do Dropboxu či Disku Google.

Napadá vás, k čemu by byl dobrý/užitečný/praktický Android v digitálním foťáku? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: AndroidSPIN, Android Authority, Nikon Rumors, The Verge a Talk Android.

 

Komentáře

ZED

ZED

9.8.2012 9:38

Tak třeba spojování panoramat, aplikace všemožných efektů /i live efektů/ a teoreticky i pokročilejší úpravy snímků-to ale kvůli pididispleji asi nepůjde.
Každopádně by Android měl být jen nějakou nádstavbou toho foťáku protože foťák by měl být zapnutý okamžitě což by při bootování OS asi nešlo

Me

Me

9.8.2012 13:53

Zbytečnost a lenost Nikonu dále podporovat vlastní FW ve snaze snižovat náklady… Foťák se musí zapnout okamžitě a fotit ihned… Android je pro tyhle účely kravina.

A k čemu jsou hry na foťáku? Ta synchronizace dat je pěkná, ale to jde snad řešit i bez OS… Myslím, že to bude propadák.

DraoN

DraoN

9.8.2012 15:18

Takový foťák na dovolenou, nemusím tahat GPS, fotí lépe než mobil, pokud si chcu něco zijstit mám WiFi, proč ne?

Jáchym Šlik

Jáchym Šlik

10.8.2012 23:23

První fotoaparát s Androidem to určitě nebude! Dřív byl minimálně Polaroid. Nebudu dělat reklamu na konkurenční server, takže si to snad dokážete najít sami. :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 14

11.8.2012 13:33

To: Jáchym Šlik
O Polaroidu víme, ostatně zmiňuji ho ve článku.
Ale kdo bude první na trhu? Ten Nikon možná ano.
I proto je v nadpisu otazník :)

Jáchym Šlik

Jáchym Šlik

11.8.2012 14:47

Ok, beru zpět a omlouvám se, že jsem tu zmínku přehlédl. :) A netušil jsem, že myslíte !první v prodeji” a ne “první představený”. :D

RSS (komentáře k článku)