Nejnovější Android aplikace z Google Play #16

serial uvodni 16

Dnešní díl nejnovějších aplikací z Google Play jako první nabídne aplikaci pro zjednodušení multi-taskingu Quickr. Dále to bude 5by pro sledování internetových videí různých kategorií. S třetí aplikací iPhone 5s Keyboard iOS 7 si můžete vyzkoušet, jaké je to mít klávesnici z konkurenčního operačního systému i na Androidu. Předposlední aplikací je Magisto, se kterou můžete velmi jednoduše vytvářet a upravovat videa. Posledním tipem na aplikaci je Automated Device, ve kterém můžete vytvářet vlastní makra a tím tak zautomatizovat procesy vašeho zařízení.

Quickr

Je další z aplikací pro zjednodušení multi-taskingu. Quickr obsahuje 4 skryté vysouvací panely, kterým můžete přidělit různé funkce. Jednotlivé panely tak mohou posloužit jako ukazatel právě spuštěných aplikací, nedávných aplikací, oblíbených či nejčastěji volaných kontaktů, nastavení nebo jim lze nadefinovat vlastní funkci. Kromě defaultních funkcí si tedy můžete vytvořit panely s vaší oblíbenou aplikací, specifickým nastavením, jako zapnutí GPS, bluetooth, mobilních dat apod., nebo i takových vychytávek, jako je postnutí statusu na Facebook či Google+. V nastavení aplikace Quickr si lze optimalizovat šířku okraje pro “probuzení” panelu a také s ním spojené vibrace. Ve Free verzi Quickru můžete využívat pouze 1 postranní panel. Zakoupením plné (premium) verze za 42 Kč získáte přístup ke všem čtyřem panelům.

quicker 4

d5797b773033026be6232fd855a83d7b?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

5by

Jedná se o skvělou aplikaci pro sledování internetových videí všemožných kategorií. Po prvotním spuštění vás zaujme jednoduché, ale zároveň moderní uživatelské rozhraní. Po přihlášení do svého účtu si můžete upravit svůj profil tak, aby se vám zobrazovala videa pouze z kategorií, o které máte zájem. Stačí pouze vyplnit krátký dotazníček a 5by bude ihned vědět, jaká videa by vám měl servírovat. Kategorie jsou opravdu bohaté, a tudíž si vybere opravdu každý. Můžete sledovat videa o sportu, zábavě, “geekovská” videa, nebo videa, která jsou ideální pro odreagování při vaší studijní přestávce. Spuštěná videa lze pak posouváním prstu do stran přepínat.

5by 1

cd00bc57815a2c29d609a544ddbed094?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Magisto

Tato aplikace slouží k nejjednodušší možné editaci videa. Stačí pouze vybrat vaše fotografie/video, téma a hudbu a začít renderovat. Magisto z vašeho vybraného obsahu vybere pouze ty nejlepší části a přidá jim vhodné efekty. Takto editovaná videa vypadají opravdu skvěle, o čemž se můžete přesvědčit buďto ve veřejně dostupné galerii videí přímo v aplikaci, nebo při vlastní videotvorbě. Aplikace je sice zdarma, obsahuje ovšem několik omezení. Do videí lze přidávat pouze omezené množství obsahu (lze tedy tvořit jen krátká videa) a navíc výsledné výtvory nelze stahovat, ale pouze sdílet. Aplikaci si lze předplatit na 1 rok za 350 Kč.

magisto 1

Magisto Video Editor & Maker
Magisto Video Editor & Maker

Automated Device

S touto aplikací si můžete zautomatizovat procesy ve vašem zařízení. Stačí vytvořit pravidla obsahující podmínky spuštění téměř libovolných úloh a uložit je. Můžete si například nastavit pravidlo pro spuštění Wi-fi, a to když se nacházíte blízko domova. Podmínek, ale také samotných akcí je v aplikaci obrovské množství, proto lze říct, že si můžete nastavit (naplánovat) prakticky cokoliv vás napadne. Sžití s aplikací není úplně jednoduchou záležitostí. Když ale úspěšně vytvoříte své první pravidlo, s dalšími pak nebudete mít sebemenší problém.

Automated Device 1

5ecbcb7559e835441c3958bac6d8cde8?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na všechny předcházející díly

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)