Nejnovější Android aplikace z Google Play #15

serial uvodni 15

V dnešním díle nejnovějších aplikací z obchodu Google Play vás jako první čeká Just Note – jednoduchý prográmek pro ukládání vašich poznámek. Dále to bude Ergo – aplikace pro odemykání telefonu pomocí vašeho ucha. Následuje Picload – aplikace, která oživí vaši domovskou obrazovku. Picload čerpá tapety z databáze kategoricky třízených obrázků a podle vašeho nastavení je automaticky umísťuje na vaši domovskou obrazovku. Předposlední aplikací bude My Paid Apps – stejně jako napovídá název, jedná o aplikaci, která zobrazí vaše dosavadní transakce v obchodě Google Play. Na závěr zde máme Sidelock – skvělá náhrada za vaši současnou zamykací obrazovku.

Just Note

Aplikací pro ukládání vašich poznámek není nikdy dost, což dokazuje i Just Note s velmi jednoduchým provedením. Po spuštění lze poznámky vytvářet, sdílet a vyhledávat. Při vytváření vaší poznámky nejprve nadepíšete její předmět a poté vyplníte samotný obsah. Rozhraní aplikace je navrženo tak, abyste bez zbytečného zdržování vytvořili vaši poznámku v co nejkratším čase. Pokud tedy hledáte rychlý způsob, jak si vytvářet ve vašem zařízení poznámky, určitě byste měli dát aplikaci Just Note šanci.

just note 1

a87dafb2815b0937fff53f4488271aad?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Ergo

V poslední době se vývojáři a výrobci telefonů snaží o vytvoření nejrůznějších metod odemykání vašeho zařízení. V tomto případě se jedná o opravdu originální nápad, telefon si totiž můžete odemknout vaším uchem. Po spuštění aplikace Ergo si vytvoříte vlastní profil, na jehož základě se poté bude telefon odemykat. Jak takovéto vytvoření profilu vlastně probíhá? Telefon několikrát přitisknete k vašemu uchu (zcela běžným způsobem), díky čemuž si aplikace zapamatuje, jak vaše ucho vlastně vypadá. Pokud vás tento proces zajímá trošičku detailněji, můžete se po každém skenování podívat na váš displej, kde v mřížce uvidíte vyznačené body dotyku vašeho ucha. Z několika přitisknutí se vytvoří unikátní zámek, který poslouží pouze a jenom vám, lépe řečeno, vašemu uchu.

ergo 3

f9a066cce0fe107668e5903e6bf63c9c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Picload

Měníte často své tapety? Pokud ano, aplikace Picload je pro vás jako stvořená. V této aplikaci si vyberete kategorie tapet, které chcete zobrazovat na vaší domovské obrazovce. Na výběr máte ze stovek kategorií, a to od přírody, zvířat, měst, až po fotky celebrit a mnohé další. V nastavení aplikace si zvolíte, v jakém intervalu se budou tapety na vaší ploše střídat. Neplacená verze této aplikace nabídne pouze omezené množství tapet, kdežto plná verze odemkne jejich kompletní databázi. Jestliže hledáte způsob, jak oživit vaši nudnou domovskou obrazovku, Picload pro vás bude ideálním řešením.

picload 1

a4e7527bc935e26b127cb4373a143a09?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

My Paid Apps

Ztrácíte přehled ve vašich nakoupených aplikacích z Google Play? V aplikaci Obchod Play nelze rozumným způsobem zobrazit všechny zakoupené položky, proto se vývojář Jens Kristian Geyti rozhodl, že vám usnadní život. Naprogramoval aplikaci, která dokáže v přehledném seznamu zobrazit všechny zakoupené položky z obchodu Play. V aplikaci si můžete prohlédnout několik záložek a dozvědět se tak, za kolik peněz jste na Google Play už nakoupili, do jakých herních žánrů jste nejvíce investovali, nebo kolik peněž z vašeho účtu “odteklo” přes mikrotransakce. S tímto jednoduchým nástrojem získáte okamžitý přehled o všech transakcích mezi vámi a obchodem Play.

my paid apps 1

My Paid Apps
My Paid Apps

Slidelock

Jedná se o skvělou náhradu vaší zamykací obrazovky s možností optimalizace notifikací. Tato zamykací obrazovka nabídne jednoduché, ale zároveň přehledné rozhraní. Posunutím vlevo vaše zařízení odemknete a tažením vpravo se zase dostanete přímo do fotoaparátu. V nastavení Slidelocku si můžete zvolit všechny aplikace, u kterých na zamykací obrazovce chcete dostávat upozornění. Všechna upozornění můžete tažením do stran mazat. Tento systém je téměř identický jako u notifikací po stažení notifikační lišty. Je zde i tlačítko pro odstranění všech nových oznámení (stále se nacházíme na zamykací obrazovce). Tato alternativa zamykací obrazovky zkrátka nemá chybu, je totiž jednoduchá a hlavně funkční.

slidelock 1

70ec4120e032ef7c52e61df5aab12783?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na všechny předcházející díly

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)