Nejnovější Android aplikace z Google Play #14

serial uvodni 14

Dnešní díl nejnovějších aplikací z Google Play jako první nabídne Music Toolbox pro editaci vašich hudebních souborů. Následuje “To Do” manažer Listable s možností kategorizace vašich poznámek. Dále vás nadchne nádherné téma Contrastum pro skvělý 3D launcher Next od vývojářů Go Launcheru. Do našeho výběru jsme také zařadili aplikaci Nils, která slouží jako notifikační widget vaší zamykací obrazovky. S předposlední aplikací Insta Collage Maker můžete jednoduše vytvářet koláže z vašich fotografií. S poslední aplikací zabráníte ostatním, aby si prohlíželi vaše soukromá data. Jedná se o zámek aplikací ZDlock.

Music Toolbox

Tato aplikace udělá pořádek ve skladbách vašeho telefonu. Po otevření Music Toolboxu se vám z paměti načtou všechny písničky, které můžete následně editovat. Nabízí se úprava jednotlivých tagů, měnit tedy můžete název, album, umělce, žánr, rok a další. Music Toolbox dále slouží k vytváření tónů pro notifikace, alarm, ale i pro běžné vyzvánění. Prostřednictvím jednoduchého posuvníku si zvolíte přesně tu část písně, kterou potřebujete (např. refrén) a poté ji uložíte do jedné z několika již zmiňovaných podob.

  music toolbox 1

2083d69d1bce9e5b29b3c3efd3235045?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Listable

Je “To Do” manažer s velmi příjemným grafickým zpracováním a možností rozdělení jednotlivých úkolů do příslušných kategorií. Aplikace je rozdělena na 2 rozhraní – konkrétní poznámky a menu s kategoriemi. Mezi těmito rozhraními se lze pohybovat pomocí tažení prstu do stran. V kategoriích můžeme nalézt poznámky pro různé činnosti, nápady, nebo místa, které stojí za poznamenání. Pokud chcete při zítřejší návštěvě obchodu koupit kečup, není nic jednoduššího, než vytvořit tuto poznámku a uložit ji do kategorie Nakupování. Stejně tak si můžete poznamenat myšlenku, která vás právě napadne, a to v kategorii Nápady. Listable samozřejmě dokáže zobrazit i poznámky ze všech kategorií najednou. Ty se zobrazí defaultně při každém spuštění aplikace. Na závěr ještě nutno dodat, že v aplikaci si lze vytvářet i vlastní kategorie.

listable 1

f3e1bbf180c60b31d9f5707b16462bc3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Next Launcher Theme Contrastum + Next Launcher 3D

Contrastum je nové téma pro Next Launcher 3D od vývojářů známého Go Launcheru. O tom, že tohle téma vypadá opravdu skvěle, se můžete přesvědčit ve videu níže. Podmínkou užití tohoto tématu je nainstalovaný Next Launcher 3D. Jedná se o skvělý Launcher s vynikajícími 3D efekty a dalšími vydařenými funkcemi. Na Google Play si můžete stáhnout jeho Free verzi, která ovšem nezpřístupní všechny funkce. Za úplné odemknutí zaplatíte 347 Kč. Pokud máte zájem o pouze některé z vybraných funkcí, můžete si je dokoupit přímo v aplikaci jednotlivě. Next Launcher 3D v plné verzi obsahuje nástroje pro vytváření vlastních gest, ikon, pokročilejší grafické efekty, mixér témat (pomocí prvků z různých témat lze dát dohromady téma podle svých představ) a mnoho dalšího.

http://youtu.be/NyduUf6CJiA

contrastum 1

Next Launcher Theme Contrastum
Next Launcher Theme Contrastum

Next Launcher 3D Shell Lite
Next Launcher 3D Shell Lite

NiLS

Je widget pro vaši zamykací obrazovku s bohatým nastavením notifikací. Aplikace funguje pouze na zařízeních s operačním systémem Android 4.2 (údajně i nižší verze). NiLS vám umožní umístit si na zamykací obrazovku notifikační widget a nahradit tak stávající systém notifikací (zamykací obrazovky). U notifikačního widgetu lze nadefinovat jeho velikost (počet řádků), barvu upozornění, velikost písma apod. Upravit si můžete nejen notifikace, ale také podobu digitálních hodin. Na hodiny a datum můžete aplikovat rozdílné barvy a také lze měnit jejich velikost (jako celku).

NiLS 1

NiLS Lock Screen Notifications
NiLS Lock Screen Notifications

Insta Collage Maker

Tato aplikace vám poslouží k vytváření koláží z vašich fotografií. Nejprve si vyberete jedno z mnoha rozdílných rozložení fotografií a poté do něj začnete postupně přidávat své fotky. Před vložením ještě máte možnost si své fotografie upravit (ořezat, upravit jas, kontrast, přidat rámečky, samolepky a další efekty). Výsledná koláž se uloží do vaší galerie.

Insta Collage Maker 1

20630cad3512ff061190ebf92103c4b1?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

ZDlock

Je zamykač aplikací s mnoha užitečnými funkcemi. U všech vašich nainstalovaných aplikací si můžete vytvořit buďto gesto, nebo číselnou kombinaci pro jejich odemknutí. V nastavení aplikace si lze vybrat z několika různých témat pro odemykání a také dobu, po kterou zůstanou aplikace odemčené. Aby zabezpečení vašich aplikací bylo opravdu neprůstřelné, můžete si v nastavení aktivovat možnost, která umožní odinstalaci aplikace jen v případě, že zadáte vaši odemykací kombinaci.

ZDlock 1

0a9fca7582aac37c1dadffe7ba470197?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na všechny předcházející díly

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)