Nejnovější Android aplikace z Google Play #3

featured 2

Týden uběhl jako voda a my vám přinášíme další díl seriálu o nejnovějších aplikacích z obchodu Google Play. Do dnešního dílu jsme kromě nových aplikací zařadili i některé starší, o kterých jsme na našem portále zatím nepsali. Věříme, že se vám dnešní výběr bude líbit.

Voice Snooze Alarm

Dnešním prvním tipem na aplikaci je inteligentní budík, k jehož zaklapnutí nepotřebujete nic jiného, než vaše hlasivky. Stačí pouze nastavit frázi, po které se budík (a s ním i opětovné buzení) deaktivuje. Pokud se vám vinou ospalosti nepodaří vyslovit smluvenou frázi pro vypnutí budíku, buzení se automaticky odloží. Dobu, za kterou se spustí hlasové rozpoznávání, si můžete v této aplikaci jednoduše nastavit. Stejně tak lze měnit i interval opětovného buzení. Aby hlasové rozpoznání fungovalo, je zapotřebí mít aktivní internetové připojení, což se může jevit jako zásadní problém a to především v dnešní době, kdy si u svých chytrých telefonů hlídáme každé procento baterie. Jelikož ale většina z nás nabíjí naše Android miláčky přes noc, zapnutá WiFi či mobilní data by neměly způsobovat žádný problém.

voice snooze alarm 1

ac31521f1e9027e95f79bd91368de28c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Camera Awesome

Je aplikace pro fotografické fajnšmekry, nebo pro ty, kterým nevyhovuje jejich původní aplikace pro focení. Camera Awesome se pro operační systém Android objevila teprve nedávno, avšak pro iOS už existuje nějaký ten pátek – na AppStoru se chlubí s více než 20 milióny stažení. V této aplikaci se nacházejí nastavení pro běžnou, skupinovou, panoramatickou nebo časovanou fotografii. Nechybí volby pro vyvážení bílé, ISO, expozici, stabilizaci obrazu a další vychytávky, jako aplikace filtrů či Awesomizér, který vaši výslednou fotografii „zúžasní“ :). Prostřednictvím této aplikace doženete vaše fotografie k dokonalosti.

camera awesome 1

d864c40d5e9c20bb5d6867d429d5a7c3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Swipe Panel

Swipe Panel slouží k rychlému vstupu do vašich aplikací ze zamykací obrazovky. Podmínkou funkčnosti Swipe Panelu je instalace Go Lockeru.  Pro aktivaci výsuvného panelu stačí táhnout prstem z pravé strany displeje do levé, a to ve chvíli, kdy se nacházíte na zamykací obrazovce. Tímto gestem a následným probuzením výsuvného panelu se můžete dostat do jakékoli aplikace telefonu bez nutnosti jej odemykat. V nastavení lze upravit rychlost animace vysouvání panelu, jeho transparentnost, nebo rozmezí pro aktivaci.

swipe panel 1

9b7f35fa3df4eadfd0cc90daa69c006a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Toucher Pro

Je jedna z mnoha užitečných vychytávek vývojářů veleznámého Go Launcheru. S touto aplikací můžete zahodit veškeré ovládací panely, či widgety vašeho telefonu. S aplikací Toucher Pro totiž můžete mít vše pod palcem na jednom místě. Po stisknutí malého bodu, který si umístíte na libovolné místo vaší obrazovky, se dostanete do menu téměř všech ovládacích prvků telefonu. Z tohoto menu lze zapínat WiFi, mobilní data, bluetooth, měnit úroveň podsvícení displeje, sledovat stav vaší baterie, aktuální počasí ve vaší lokaci, nebo otevřít jakoukoli aplikaci vašeho telefonu. Výčet uvedených funkcí není ani zdaleka kompletní, Toucher Pro toho totiž nabízí mnohem více. Dalším důležitým prvkem je změna témat (jak samotného menu, tak i bodu pro jeho aktivaci). Většinu z nich si lze z Google Play pořídit zdarma, za jiné si malinko připlatíte. Za zmínku také stojí povedené grafické efekty, kterými aplikace vůbec nešetří. Ať už si Toucher Pro stáhnete jako komplexní nástroj ovládání vašeho telefonu, nebo jen pro ukázku vašim přátelům, rozhodně nebudete litovat.

toucher pro 1

9d237f159341ce999dc4426e3b7fe71d?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Velký slovník cizích slov a Česká kuchařka

Obě tyto aplikace byly vytvořeny českým vývojářem Janem Grunclem. Česká Kuchařka obsahuje 100 klasických českých receptů a to od polévek, masových jídel až po bezmasá, moučníky, nebo některé z vánočních pokrmů. Každý z receptů této mobilní kuchařky je zpracován ve 2 vyhotoveních. První, krátké (pro ty, kteří si recept potřebují jen připomenout) a dlouhé (pro ty, kteří vaří recept poprvé, nebo vaří poprvé vůbec). S delšími recepty si poradí i kuchaři neználci, protože obsahují velmi podrobné instrukce pro vaření. Dozvíte se v nich, jaké přesné množství/váhy potravin k vaření potřebujete, délku vaření, až po stupně předehřátí trouby. Česká kuchařka vám také nabídne nákupní seznam, do kterého si můžete v receptech vkládat jednotlivé ingredience jednoduchým zaškrtnutím. V obchodě pak z kapsy vytáhnete telefon a ihned přesně víte, co máte nakoupit.

česká kuchařka 1

Česká kuchařka
Česká kuchařka

Velký slovník cizích slov

Obsahuje téměř 19 000 výrazů. Jedná se offline slovník – k jeho použití nemusíte být připojeni k Internetu. Při každém spuštění slovníku se vám zobrazí slovo dne. Výbornou funkcí je také možnost změny velikosti písma, kterou podporují obě aplikace (Velký slovník cizích slov i Česká kuchařka). Autor aplikace bere život s humorem, což dokazuje jeho citát, který si můžete přečíst dole v aplikaci (hned po spuštění).

Velký slovník cizích slov 1

Velký slovník cizích slov CZ
Velký slovník cizích slov CZ

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)