Nejnovější Android aplikace z Google Play #4

nejnovejsi 4

Pokračování našeho seriálu o nejnovějších aplikacích je opět zpátky. V dnešním díle jsme se zaměřili na aplikace pro úpravu vašeho uživatelského rozhraní, čističe nepotřebných dat a procesů pro zrychlení vašeho telefonu, dále šikovného pomocníka při akutní potřebě fotografování či videa nebo relaxační aplikaci pro klidné spaní. Věříme, že se vám dnešní výběr bude líbit.

Blur

Už vás nudí vaše stará, okoukaná tapeta? Chtěli byste vyzkoušet něco nového? Aplikace Blur je potom ideálním řešením. Díky této aplikaci si můžete vytvořit vlastní, originální tapetu a to prostřednictvím efektu Blur (jednoduše řečeno – rozmazáním). Po nahrání jakéhokoli obrázku z galerie lze posuvníkem zvolit úroveň rozmazání. V případě, že vlastníte placenou verzi této aplikace, můžete pomocí RGB modelu upravovat i výsledný obrázek. Po konečné úpravě a potvrzení se obrázek automaticky nastaví jako vaše tapeta. V redakci jsme Blur samozřejmě odzkoušeli a podařilo se nám vytvořit několik krásných abstraktních tapet. A co vy? Vytvoříte si s Blurem vlastní tapetu, nebo zůstanete u své současné?

blur 1

4bf0111dcb43d8d9f2e7964ea7571a9d?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Facebook Dark Holo

Jistě všichni dobře víte, že jedna z nejznámějších sociální sítí Facebook má svoji mobilní aplikaci. Pokud vám ale řekneme, že můžete mít mobilní Facebook v černých barvách, měla by to pro vás být s největší pravděpodobností novinka. Vývojářům z Wizzard Development se totiž podařila provést zajímavá modifikace originální Facebookové aplikace. Klasické modrobílé rozhraní tak může být nahrazeno tmavšími barvami (černá a modrá). Tuto změnu ocení nejen vlastníci AMOLED displejů, ale také ti, kteří mají rádi změny. Facebook v tmavých barvách zprovozníte tak, že si odinstalujete vaši současnou Facebookovou aplikaci, povolíte neznámé zdroje, a přes žlutý link „Download“ (ten naleznete po otevření FacebookHolo dole) si stáhnete novou verzi Facebooku a tu pak nainstalujete.

facebook holo 1

c659495ba66106541d81c3f1ac60ddad?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Snapy, The Floating Camera

S touto aplikací vám už neunikne ani jedna důležitá událost. Instalací Snapy zajistíte, aby se vám na obrazovce (nebo notifikační liště) neustále zobrazovala ikonka pro rychlý přístup k fotoaparátu. Když na tuto ikonku tapnete, místo klasické foto aplikace vašeho telefonu se vám zobrazí pouze malé okénko, díky kterému můžete téměř okamžitě fotit. S telefonem lze samozřejmě i nadále pracovat a využívat jeho veškeré funkce. Zmiňovaným okénkem lze libovolně posouvat, nebo měnit jeho velikost. Kromě focení (natáčení) dokáže Snapy také upravovat výsledné snímky pomocí aplikací filtrů apod. Jedná se o povedenou aplikaci, díky které vám už nic neunikne.

Snapy, The Floating Camera 1

Snapy, The Floating Camera
Snapy, The Floating Camera

Memory Cleaner & Speed Booster

Je váš telefon vlivem nepřeberného množství nainstalovaných aplikací pomalý? Pak je načase ho pořádně vyčistit. Pomocí této aplikace můžete zvýšit výkon vašeho telefonu, to vše díky několika jednoduchým krokům, které tento Memory Cleaner nabízí. V první fázi máte možnost kompletního vyčištění paměti Cache, odstranění nepotřebných a nepoužívaných souborů a historie vyhledávání vašeho prohlížeče. V další fázi dojde ke zmiňovanému růstu výkonu pomocí zastavení zbytečných procesů a aplikací, které konzumují vaši baterii. Mezi další fáze patří například kontrola antivirem a možnost zálohy vašeho obsahu do cloudového prostoru (max. 2 GB).

Memory Cleaner & Speed Booster 1

e44adf01e1b2b0d3fe59adc81cb4056a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Relax Music and Sleep

Relaxační hudba ve spojení s hořícím krbem dělá divy. Vy se o tom můžete s touto aplikací hravě přesvědčit. Jedná se o naprosto jednoduchou aplikaci s minimální možností úprav, která je určena ke zkvalitnění vašeho spánku. Video hořícího krbu se neustále opakuje. V aplikaci lze pomocí časovače nastavit dobu vypnutí. Ať už vám Relax Music and Sleep poslouží k lepšímu spaní, nebo k pouhému pobavení, rozhodně stojí za vyzkoušení.

Relax Music and Sleep 1

67511df62efcbfcaec0c20f659378e77?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Espier Launcher 7

Vyznavači konkurenční platformy iOS, zbystřete! Známý a vcelku povedený Launcher Espier je nyní dostupný v iOS 7 verzi. Už z názvu musí být patrné, že se tento launcher ponese ve stylu nejnovějšího operačního systému společnosti Apple, iOS 7. Instalací tohoto launcheru se vám změní nejen uživatelské prostředí, ale také animace a efekty typické pro nejnovější verzi již dříve uváděného „jablečného“ systému. Tažením prstu nahoru se dostanete do vyhledávání, tažením dolů do aplikací, či některých dalších ovládacích prvků. Většinu funkcí tohoto launcheru můžete používat zdarma, za některé si ovšem musíte připlatit (dokoupit speciální licenci).

Espier Launcher 7 1

05b2c815a93d2d3953e28d6060a6c85e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na všechny díly

  1. Nejnovější Android aplikace z Google Play #1
  2. Nejnovější Android aplikace z Google Play #2
  3. Nejnovější Android aplikace z Google Play #3

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)