Nejnovější Android aplikace z Google Play #11

serial uvodni 11

Dnešní díl nejnovějších aplikací z Google Play nabídne aplikaci App2SD and App Manager pro uvolnění interní paměti vašeho telefonu, dále to bude Gapps Manager, zprostředkující stažení balíku Google Aplikací. Třetím tipem na nejnovější aplikaci z obchodu Play je Super Simple Sleep Timer sloužící k uspání hudby či videa po vámi zvolené době. Předposlední aplikací je 12Hours. Jedná se o skvělý widget hodin zobrazující vaše události z kalendáře. Na závěr se malinko odreagujete u herní novinky Glass Tower.

App2SD and App Manager

Asi největším problémem low-endových chytrých telefonů je nízká kapacita paměti interního úložiště. Pokud jste už někdy užívali některý z telefonů pro méně náročné, jistě dobře víte, že stačí nainstalovat jen pár aplikací z Google Play a interní paměť je plná. V takovémto případě se jako ideální řešení jeví přesunutí aplikací na SD kartu. Jenže kdo má vědět, které z vašich aplikací lze na paměťovou kartu přesunout? Aplikace App2SD vám s tímto problémem pomůže. Vytvoří totiž jednoduchý seznam vašich aplikací, které lze na SD kartu přesunout. Po jejich označení a stisknutí tlačítka pro přesunutí vás App2SD odkáže do správce aplikací, kde můžete každou z nich jednoduše přehodit na SD kartu. V nastavení App2SD si můžete aktivovat upozornění na nově nainstalované přesunovatelné aplikace.

app manager 1

3d2490084d142b768f1a904e392bf1a1?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Gapps Manager

Gapps, neboli balíček Google aplikací, není součástí všech alternativních ROM. Asi nemá cenu detailně rozebírat, proč jsou Google aplikace v telefonu důležité. Je ovšem zapotřebí si uvědomit, že bez nich bychom nemohli stahovat aplikace z Obchodu Play, nebo využívat další z mnoha funkcí našeho telefonu. Aplikace Gapps Manager vám zprostředkuje snadné stažení balíčku Gapps podle verze vašeho operačního systému. Proto si dříve, než zformátujete váš telefon, stáhněte Gapps na vaši SD kartu a po flashnutí Custom ROM nezapomeňte na balíček aplikací strýčka Googlu. Ušetříte si tím mnoho času.

gapps manager 1

0efc32149e39abab1eb29072c56fc7e3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Super Simple Sleep Timer

Je aplikace, která umožňuje nastavení časového limitu pro uspání (zastavení) hudebních a video přehrávačů vašeho telefonu. Jednoduchým tažením prstu po časové ose si nastavíte dobu uspání. Ještě předtím si však musíte zvolit aplikaci, pro kterou bude toto uspání platit. Aplikace Simple Sleep Timer se vám bude hodit před spaním, kdy posloucháte písničky z Google Play, nebo máte na telefonu puštěný film. Nyní už můžete bezpečně usnout a nebát se toho, že se vám přes noc vybije telefon. Simple Sleep Timer lze nastavit ve 2 provedeních (světlém a tmavém).

Super Simple Sleep Timer 1

Super Simple Sleep Timer
Super Simple Sleep Timer

12Hours

Je skvělý a hlavně užitečný ciferníkový widget. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná o jeden z mnoha klasických widgetů z Google Play. Na ten druhý ovšem zjistíte, že tento v sobě skrývá skvělou funkci, a to synchronizaci s vaším kalendářem a zobrazení vašich událostí pomocí výsečí přímo v ciferníku. Stačí se jen ráno podívat na tento widget a hned máte přehled o tom, v kolik hodin vás co čeká. V nastavení 12Hours si můžete zvolit kalendář, ze kterého má aplikace čerpat (osobní, pracovní apod.). Dále si u widgetu můžete nastavit barvy událostí a další drobné úpravy. Pokud nevíte, jaký widget si umístit na vaši hlavní obrazovku a používáte mobilní kalendář, je pro vás instalace 12Hours ideální volbou.

12hours 1

Glass Tower

Je herní novinka s klasickým, ale ověřeným principem. V každém kole je před vás postavena věž ze skleněných kostek dvou barev – červené a modré. Cílem hry je zbořit všechny modré kostky takovým způsobem, aby vám mimo hrací plochu spadlo co nejméně těch červených. Hra tedy využívá zákony fyziky a nutí vás k logickému uvažování. Její audiovizuální zpracování je na opravdu vysoké úrovni. Postupem hraní získáváte stále nové power-upy, které vám hru usnadní. Glass Tower podporuje synchronizaci s vaším FB účtem, prostřednictvím kterého můžete sdílet své skóre s ostatními hráči.

Glass Tower 1

2b6eb0b96c619e6b825e97379659945d?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)