Nejnovější Android aplikace z Google Play #9

aplikace 9 featured

Dnešní díl nejnovějších aplikací z Google Play nabídne aplikaci Redirect Pro určenou k perfektní organizaci dat vašeho zařízení, dále Easy App Backup pro snadnou a rychlou zálohu, následuje atmosférická plošinovka Nightmare: Malaria, předposledním tipem je aplikace internetové televize Stream.cz se stejnojmenným názvem a poslední aplikací je povedený Action Launcher, pomocí kterého můžete svůj telefon ovládat jednoduchými gesty.

Redirect Pro

Je aplikace, která zamete s nepořádkem ve vašem telefonu. Redirect Pro dokáže roztřídit soubory tak, jak si to navolíte. S touto aplikací už nebude docházet k tomu, že se vaše video, hudba, nebo dokumenty budou povalovat v několika různých složkách. Prostřednictvím jednoduchých příkazů si určíte, kam se soubory po spuštění aplikace rozmístí. Pokud například chcete všechny videa ve složce Movies, tak pomocí Redirect Pro vytvoříte příkaz pro roztřídění všech video souborů do této požadované složky. Čas od času aplikaci spustíte, aktivujete proces třídění a všechny soubory se přesunou tam, kde si přejete. Třídit lze prakticky jakékoliv soubory, protože lze vytvořit příkaz pro kategorizaci dle jejich koncovek. Jedná se o opravdu skvělý nástroj pro udržení pořádku ve vašem telefonu.

redirect pro 1

6fba230054f3a302592488a99aee1290?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Easy App Backup

Slouží pro zálohování nainstalovaných aplikací ve vašem zařízení bez nutnosti rootu. Zálohované aplikace lze uložit buďto na vaši SD kartu, nebo Google Drive. Easy App Backup má velmi jednoduché uživatelské rozhraní, a proto si se zálohováním poradí opravdu každý. V nastavení si můžete na e-mail poslat soubor s linky na všechny vaše aplikace. Jejich seznam vám dorazí jako html soubor s přehlednou tabulkou, ve které je uveden název aplikace, její velikost a samozřejmě také hypertextový odkaz na Google Play. Ať už přecházíte na nový telefon, nebo máte strach, že přijdete o svá data, neváhejte využít této jednoduché zálohy.

easy app backup 1

Easy App Backup
Easy App Backup

Nightmare: Malaria

Jedná se temnou, atmosférickou plošinovku, ve které se nacházíte v krevním oběhu malého děvčete nakaženého malárií a snažíte se dostat ven (a tím zřejmě i vyléčit nakažené děvče). Hra má velmi ponurou atmosféru a vaší jedinou starostí je vyhýbat se nepřátelům (komárům) a sbírat plyšové medvídky. Hra je sama o sobě zábavná, prioritně byla ovšem vytvořena jako upozornění nad vážností malárie. Hrou vás provází texty, ve kterých se dočtete informace o tom, kolik lidí (dětí) denně podlehne této nemoci. Tyto statistiky jsou sice smutné, ovšem reálné. Prostřednictvím této hry můžete podpořit nadaci Against Malaria a udělat tak dobrý skutek.

nightmare malaria 1

0f82e98aad8a14816865d44b8c92676e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Stream.cz

Internetová televize Stream.cz společnosti Seznam.cz má svoji vlastní Android aplikaci. Ta se nese ve stejném designu, jako současná verze Stream.cz pro stolní PC a notebooky. Aplikace má téměř stejné uživatelské rozhraní, a proto pokud jste již “nový” Stream zaznamenali, nebude pro vás Android aplikace cizí. Přehrávání videí je opravdu snadné, stejně tak i jejich posouvání, nebo změna kvality. Jednotlivá videa této internetové televize lze sdílet, komentovat a ukládat do oblíbených. Videa můžete také vyhledávat, nebo procházet katalog všech známých pořadů. Android aplikaci Stream.cz toho nelze příliš vytknout, a proto pokud byste rádi sledovali některý z vašich oblíbených pořadů na telefonu/tabletu, neváhejte si tuto appku stáhnout – je zdarma.

stream 1

Action Launcher

Jedná se o skvělý launcher s podporou užitečných gest. Na Google Play jej můžete stáhnout už docela dlouho, nyní ale přibyla i free verze této aplikace. Launcher disponuje vysouvacím menu, ve kterém lze kromě umisťování aplikací na plochu, také jednotlivé appky hledat. V horní části obrazovky naleznete ikonku pro rychlý přístup do Google Play, tažením prstu dolů (klidně i z poloviny obrazovky) stáhnete notifikační lištu a tažením vzhůru zase otevřete nedávno spuštěné aplikace. Tento povedený launcher si nyní můžete vyzkoušet zdarma, a proto není nad čím váhat.

action launcher 1

Action Launcher: Pixel Edition
Action Launcher: Pixel Edition

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)