Nejnovější Android aplikace z Google Play #13

serial uvodni 13

Co vás v dnešním díle seriálu o nejnovějších aplikacích z Google Play čeká? Bude to aplikace pro editaci videí přímo ve vašem telefonu – TrakAx. Následuje Recollect pro inteligentní upozornění podle vybrané lokace. S třetí aplikací Face Swap! si užijete spoustu zábavy, protože dokáže prohodit obličeje osob z fotografií. Předposlední aplikací je správce souborů AntTek Explorer EX, kterému nechybí snad žádná funkce. Na závěr zde máme meziplatformní benchmark, který nejenže prověří výkon vašeho zařízení, ale také jej srovná s výkonem ostatních telefonů a tabletů s operačními systémy WP 8 a iOS.

TrakAx

S aplikací TrakAx můžete upravovat videa a fotografie přímo ve vašem mobilním zařízení. Prostřednictvím jednoduchého editoru lze kombinovat fotky, videa a zvukové stopy a následně je renderovat do finální podoby. Asi největším lákadlem této aplikace je úprava vašich videí v reálném čase. Hned poté, co se vám vybrané soubory (ať už video, fotografie, či hudba) načtou, můžete jim přidávat nejrůznější efekty, aplikovat přechody, nebo měnit jejich rychlost. Všechny tyto změny se projeví okamžitě, a vy se proto v malém náhledovém okénku můžete podívat, jak bude výsledný snímek vypadat. Ve Free verzi aplikace TrakAx lze vytvářet pouze videa s maximálním rozlišením 480p, kdežto plná verze odemkne i nejvyšších možných 1080p. To ovšem není jediný bonus za zakoupení plné verze. Ta totiž dále nabídne více efektů, funkci střihu videí, pokročilejší zvukový editor a mnoho dalšího.

trakax 1

bc252f02c14b0b5b45ebf3bf1f0d812c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Recollect

Je další z řady netradičních “to-do” manažerů. Prográmek Recollect vás dokáže upozornit na vytvořenou upomínku v místě jejího konání. Při vytváření takovéto poznámky si nejprve zvolíte její název, což může být například “koupit mléko”. Hned poté zadáte adresu (polohu) vašeho často navštěvovaného obchodního centra. Posledním nastavením je okamžik upozornění, který můžete buďto nechat defaultně, kdy vás aplikace upozorní pouze v případě, že se nacházíte poblíž zmiňovaného obchodního centra, nebo jej nastavíte na konkrétní čas. Abyste nemuseli při každém plánování vypisovat všechny potřebné adresy, můžete si je uložit do několika záložek, jako jsou práce, domov, obchod, škola, banka atd. Jedná se o velmi povedenou aplikaci s chytrým upozorňováním, díky které už na nic nezapomenete.

recollect 1

026a74efd8f886976003960474444a5f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Face Swap!

Face Swap je legrační aplikace, ve které lze u pořízených fotografií prohodit obličeje jednotlivých lidí. Fotografie jsou čerpány buďto z vaší galerie, Facebooku, nebo je můžete pořídit přímo v aplikaci. Na fotkách musí být patrných několik obličejů, aby je Face Swap! mohl rozpoznat. Následuje prohození obličejů a jejich úprava do co nejvíce reálné podoby. Prohozené obličeje lze různě otáčet a také lze měnit jejich velikost. Výsledné snímky lze ukládat do galerie a sdílet přes různé sociální sítě. Pokud chcete pobavit své známé, ale také sebe, určitě aplikaci Face Swap! vyzkoušejte.

face swap 1

67927d282dfeed8297b1f128fcb646ac?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

AntTek Explorer Ex

Je vydařený správce souborů společnosti AntTek. Kromě klasických funkcí, které mají téměř všechny ostatní aplikace pro správu souborů, můžete v AntTeku využívat funkci “Drag & drop” (chytat a libovolně přesouvat soubory). AntTek vás dále překvapí svými tématy, vestavěnými prohlížeči pro hudbu, videa, obrázky, soubory ZIP/RAR, možností synchronizace s cloudovým řešením a mnohým dalším. Díky integrovanému ZIPU/RARU lze soubory extrahovat z těchto formátů a stejně tak je do nich i ukládat. Zkrátka a dobře, Antek Explorer je správce souborů se vším všudy a ještě ke všemu je zdarma.

AntTek Explorer ex 1

AntTek Explorer Pro
AntTek Explorer Pro

Basemark OS II

Je první z “cross-platform” benchmarků, který dokáže porovnat výkon u telefonů či tabletů s Androidem, iOS a Windows Phone 8. Basemark OS II provede několik zátěžových testů, zaměřených na systém, paměť, grafiku, prohlížení webu a fotoaparát. Po vykonání všech těchto testů vám aplikace přiřadí finální skóre a odkáže vás do tabulky “velikánů”, tedy zařízení, které u testů obstály nejlépe. Můžete si tak udělat obrázek o tom, jak si na tom vaše mašinka vlastně stojí, ale také se dozvíte, co je v současné době na trhu nejvýkonnější. Osobní skóre u telefonu Samsung Galaxy Note II – 547. A jak dopadl výsledek u vás?

Basemark OS II 1

f6404bf18daba9a1b89604908053245c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)