Na designu Galaxy S III se podepsaly soudní spory s Applem

samsung-vs-apple2

Možná se Vám zdá zvláštní, proč by se vývoj vzhledu telefonu měl přizpůsobovat požadavkům jiné firmy, ale jistě si vzpomínáte na kauzu z loňského roku, kde byl k soudu přizván Samsung na požádání věčného rivala s nakousnutým jablkem ve znaku. Apple tehdy označil výrobky Samsungu za až příliš podobné výrobkům se systémem iOS a porušující patenty, které se týkaly samotné konstrukce přístrojů. Mezi body žaloby patřil například obdélníkový tvar, zaoblené rohy se stejnými radiusy nebo stejně velké okraje pod a nad displejem. Samsung však u nového modelu neponechal nic náhodě a snažil se tyto rysy přístrojů Apple odstranit. A jak to dopadlo?

not-a-rectangle_thumb

corners_thumb

GSIIImeasurements_thumb

Změn se dočkaly také ikony, které již nemají obdélníkové pozadí a spodní tlačítko při vstupu do menu s aplikacemi zmizí.

not-rounded-icons_thumb

Jak je vidět, na první pohled jsou tyto detaily nepozorovatelné, pro právníky však velmi důležité a Samsung se tak nepochybně vyhnul několika žalobám ze strany společnosti Apple.

Myslíte si,  že by firma měla mít právo vyčítat ostatním výrobcům podobné rysy konstrukce, jako používají jejich přístroje?

zdroj: androidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)