★ Mobilní divizi HTC údajně brzy koupí Google | Svět Androida ★
Menu

Mobilní divizi HTC údajně brzy koupí Google

Přesně před rokem jsme psali o tom, že by mohl Google koupit mobilní divizi HTC. V té době šlo spíše jen o sesbírání různých střípků. Rychle se přesuneme o 12 měsíců později. Včera večer se objevila informace o tom, že Google má být v poslední fázi obchodu o odkoupení mobilní divize HTC.

Bude se s mobilní divizí HTC opakovat to, co u Motoroly?

Nejednalo by se o první velkou mobilní společnost, kterou by Google koupil. Před lety již vlastnil Motorolu, mnoho lidí doufalo, že se pustí do tvorby hardwaru ve velkém, jenže se tak nestalo. Google si ponechal důležité patenty Motoroly a společnost pak prodal Lenovu. U HTC prozatím nejsou k dispozici nějaké další informace.

Pokud by se ale obchod potvrdil, tentokrát už se pravděpodobně bude jednat o to, že mobilní divuze HTC by zůstala Googlu jako společnost pro výrobu telefonů, a ne jen čistě pro patenty. A to už třeba kvůli tomu, že HTC nemá v zásobě tolik zajímavých patentů jako Motorola, která existuje o téměř 70 let déle. Dalším důvodem pro koupi může být i to, že Google s příchodem Pixel telefonů odstartoval novou éru, kdy nabízí vlajkové modely, které mají za úkol konkurovat těm nejlepším telefonům na trhu.

HTC a Google?

A HTC dobré telefony dělat umí, respektive po několika letech přešlapů, konečně zase umí. Nyní má HTC dva roky po sobě hodně kvalitní vlajkové modely jako je HTC 10 nebo HTC U11, které bez problémů můžou konkurovat těm nejlepším. K velkému úspěchu je ale také potřeba marketing, kde už HTC zaostává, a to i třeba tím, že po letech neúspěchů nemá na marketing tak velký rozpočet, jako před lety.

Naopak pro Google není marketing nic cizího. Mohlo by se jednat o velmi zajímavou kombinaci, HTC telefony a marketingovou sílou Googlu. Obchod by se neměl týkat virtuální reality HTC Vive, tato divize by měla patřit stále HTC.

Myslíte si, že Google nakonec koupí mobilní divizi HTC?

Zdroj: droid-life.com

Mohlo by vás zajímat

 

Komentáře

Karboxilas

8.9.2017 17:27

Přijde mi to nelogický krok. Stane se tak konkurentem pro ostatní výrobce a to pak budou mít větší tendenci systém od Googlu nahradit něčím jiným. Viz Sony a Sailfish, Samsung a Tizen.

Radim_hanousek

Radim Hanousek -22

8.9.2017 19:32

Koupit a po sleze zadupat do zeme… Takticky krok velkych hracu. ( zlikvidovat konkurenci ;) to je to oc tu bezi) slovo google je uz na seznamu alergenu ….. Staci si zjistit v cem ma google prsty a pochopite proc alergen ;)

Dagmar Jurosova

8.9.2017 22:22

Nééé HTC je dobré jaké je.

walliňák

9.9.2017 8:37

A HTC dobré telefony dělat umí, respektive po několika letech přešlapů, konečně zase umí. Nyní má HTC dva roky po sobě hodně kvalitní vlajkové modely
No, mám za to, že tuhle větu jste si mohli odpustit. HTC M7, M8, M9 nic? Referenční telefony dělají super.

Jiří Dvorský

9.9.2017 12:18

Dopadnou jak motorola :(

RSS (komentáře k článku)