Společnost Meizu a plány pro rok 2016: Máme se na co těšit?

Meizu-NIUX-render-Meizu-VP_1

Čínská společnost Meizu je dlouhodobě označována za jednoho z největších konkurentů tamního draka Xiaomi, oproti němu však prostřednictvím různých partnerů distribuuje své telefony po celém světě. Nyní se můžeme podívat, jak by mohlo vypadat portfolio tohoto výrobce pro tento rok. Zatím se sice jedná pouze o nepotvrzený únik, s přihlédnutím k dřívějším informacím se však jeví poměrně věrohodně.

Meizu Roadmap

Jak můžete vidět v tabulce, výrobce by měl chystat nejen nástupce svých současných modelů, ale nově by se v jeho nabídce měly objevit hned dva menší, ale přitom velmi dobře vybavené modely. Konkrétně se jedná o Meizu MX6 Mini a ještě lépe vybavený model PRO 6 Mini. Oba tyto modely mají představovat zmenšeniny smartphonů Meizu MX6 a PRO 6, přičemž oba modely MX6 by měly mít velmi podobnou výbavu.

Mezi telefony PRO 6 a jeho menší verzí však již budou větší rozdíly. PRO 6 Mini by měl obsahovat desetijádrový chipset Helio X25, na jehož vývoji s MediaTekem spolupracovalo právě Meizu. Nová vlajková loď pak nabídne 5,5″ SuperAMOLED displej s rozlišením 2560 x 1440 px a chipset Samsung Exynos 8890, který se nalézá i v Samsungu Galaxy S7.

Takto by mělo vypadat nové Meizu PRO 6 Takto by mělo vypadat nové Meizu PRO 6

Z opačné strany cenového spektra pak přichází modely M3 a M3 Note, přičemž nejlevnější telefon z nově připravované nabídky tohoto Číňana by se se svou cenou na domácím trhu měl vejít pod magickou cenovou hranici 100 $ (cca 2 400 Kč bez DPH). Naopak nejvybavenější PRO 6 má stát od přibližně 10 400 Kč do 13 000 Kč.

Těšíte se na novinky z dílny společnosti Meizu?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)