Telefon Meizu X oficiálně: Když Číňan kopíruje Číňana

meizu X

Čínská společnost Meizu už představila několik povedených telefonů a na domácím trhu patří k oblíbeným výrobcům. Novinkou je pak model Meizu X, který nezapře inspiraci u modelu Honor 8. Co nabídne?

Meizu X: Nový procesor od MediaTeku a slušný zbytek výbavy

Nově představený model necílí mezi TOP smartphony a zařadí se spíše do vyšší střední třídy. Zaměříme-li se na design, nelze si nevšimnout podobného designu jako u známého Honoru 8, zejména při pohledu na rendery zadní části a modré barvy. Přední i zadní strana je kryta tvrzeným sklem, které je ohraničeno kovovým rámečkem. Hardwarové přední tlačítko pak trochu připomíná přístroje Samsung nebo Xiaomi.

meiu-x-1

Hardwarově na tom není Meizu X vůbec špatně – pohání jej nový procesor MediaTek Helio P20 (MT6757), kterému sekunduje 3GB RAM paměť a 32GB vnitřní úložiště nebo 4GB RAM paměť a 64 GB vnitřní paměti. Potěší i 12MPx snímač Sony IMX386 nebo baterie s kapacitou 3200 mAh a příslibem rychlého nabíjení. 5,5″ Full HD displej přichází z dílny Sharpu a jedná se o tradiční IPS panel.

Meizu X specifikace

  • displej: 5,5″, Full HD, IPS
  • procesor: MediaTek Helio P20
  • paměť: 3/4 GB RAM, 32/64 GB vnitřní úložiště
  • baterie: 3200 mAh, rychlonabíjení
  • fotoaparát: 12 MPx, Sony IMX386
  • OS: Android 6 (FlymeOS 5.2)

Zařízení přijde na čínský trh začátkem prosince a jeho cena startuje na částce 6300 Kč bez DPH za 32GB variantu a 7400 Kč bez DPH za 64GB variantu. Ceny na českém trhu se budou nejspíše lišit.

Zaujal vás model Meizu X a ocenili byste jej i na českém trhu?

zdroj: gizmochina.com.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)