Menu

Meizu Sports EP51: levná a překvapivě kvalitní bezdrátová sluchátka pro sportovce (recenze)

Na trhu v současnosti naleznete celou škálu bezdrátových sluchátek určených ke sportování. My jsme například testovali sluchátka JBL Reflect Mini BT, která jsou bezesporu povedená, pro někoho však již příliš drahá. Zejména z Číny pak pochází hned několik alternativ, jako například Xiaomi Mi Sports Bluetooth nebo právě testované Meizu Sports EP51.

Obsah recenze

Příjemné překvapení již při rozbalování

První plusové body sbírají sluchátka Meizu Sports EP51 již při rozbalování. Ve stylové kazetě se vedle samotných sluchátek totiž ukrývá i lehce nadstandardní doplňkové příslušenství. Zákazník obdrží také celkem 4 sady různě velkých vyměnitelných špuntů, nabíjecí microUSB kabel a praktické cestovní pouzdro.

meizu-sports-ep51-obsah-baleni

Kvalitní zpracování a zvýšená odolnost navrch

Meizu Sports EP51 již na první pohled přiznávají své zaměření na sport. Vyrábí se ve dvou barevných kombinacích – bílé a, námi testované, černo-červené. Sluchátka využívají konstrukci dvou špuntů spojených krátkým kabelem, na němž se navíc nachází ovládací panel. Zvlášť v černo-červené barevné variantě pak sluchátka jasně dávají najevo své zaměření na sport. Výrobce nezapomněl ani na zvýšenou odolnost, kterou deklaruje standard IPX4. To v praxi znamená, že sluchátkům Meizu Sports EP51 nebude vadit pot ani déšť.

meizu-ep51-barvy

Pokud jste byli až doposud zvyklí na klasická kabelová sluchátka, mohou vám špunty připadat poměrně velké. To naštěstí nemá negativní vliv na komfort při nošení. Díky několika velikostem špuntů si zvuk Meizu Sports EP51 budou moci užít jak muži, tak i ženy. “Zarážka” na silikonovém špuntu pak zajistí, aby sluchátka z uší nevypadávala ani při běhu. Pochválit musíme také izolaci okolního hluku, která je na danou kategorii příkladná.

meizu-sports-ep51-noseni

Meizu Sports EP51 lze označit jako velmi pohodlná sluchátka, na čemž má lví podíl také hmotnost pouhých 15 gramů. Délka kabelu činí 55 centimetrů, díky čemuž vás sluchátka neomezují v pohybu a kabel není ani příliš dlouhý a zbytečně nepřekáží. Pokud zrovna neposloucháte, můžete nosit Meizu Sports EP51 okolo krku a díky magnetům připnout sluchátka k sobě a nebát se tak jejich ztráty.

meizu-sports-ep51-magnety

Na kabelu se nachází již zmíněný ovládací panel. Ten obsahuje mikrofon, microUSB konektor pro nabíjení, barevnou LED a trojici tlačítek pro regulaci hlasitosti a play / pause. Prostřední tlačítko funguje také pro zapínání / vypínání  sluchátek a při jeho podržení se Meizu Sports EP51 dostávají do režimu párování. Oproti jiným sluchátkům však u prostředního tlačítka nelze použít dvoj / trojklik pro přeskakování skladeb. O zapnutí / vypnutí sluchátka informují nejen prostřednictvím LED, ale také jemným zvukovým signálem. Při dosažení maximální hlasitosti na sluchátkách se také dočkáte zvukového signálu, tentokrát však velmi hlasitého. To umí být hodně nepříjemné například když máte staženou hlasitost médií v telefonu, ale na sluchátkách dosáhnete maxima.

meizu-sports-ep51-ovladaci-panel

Specifikace sluchátek Meizu Sports EP51

Meizu Sports EP51 se k telefonu připojí pomocí Bluetooth 4.0 a co je důležité zmínit – nechybí kodek AptX. Ptáte se, v čem je tento kodek tak důležitý? V první řadě podporuje vyšší datový tok než stále hodně rozšířený kodek SBC. Ani AptX však nezajišťuje dostatečný datový tok k poslechu bezztrátového audia, čímž se dostáváme k další výhodě tohoto kodeku. Použitá metoda komprese je totiž mnohem pokročilejší a méně agresivní, než je tomu u běžnějšího SBC. Ve výsledku tak může být zvuk do vašich sluchátek “doručen” ve vyšší kvalitě. Tedy za předpokladu, že ve svém telefonu máte audio s datovým tokem alespoň 320 kbps nebo optimálně v některém z bezztrátových formátů. Pro běžného uživatele je tak tento přenos zvuku více než dostatečný, u náročnějších posluchačů však i tak stále platí ono okřídlené “kabel je kabel”.

 • délka kabelu: 55 cm
 • hmotnost: 15 g
 • citlivost (SPL): 88 dB
 • konektivita: Bluetooth 4.0 EDR
 • impedance: 16 Ohm
 • příkon: 10 mW
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • průměr měniče: 8,6 mm
 • funkční tlačítka: ano, 3
 • mikrofon: ano
1461292461062768359-500×500

Meizu Sports EP51

 • Rozměry -
 • Hmotnost 15 g
 • Konektivita Bluetooth 4.0
 • Baterie 60 mAh
 • Zvýšená ochrana IPX4
 • Ostatní -

Kvalitní poslech i při sportu?

Sportovní bezdrátová sluchátka s cenou do 1000 Kč obvykle nenabízí zrovna skvělý posluchačský zážitek, jak na tom však jsou Meizu Sports EP51? Sami jsme od nich příliš neočekávali a kvalita reprodukce nás tak ve finále velmi mile překvapila. Zvukový projev lze označit jako vyvážený s lehkou převahou basového spektra. Meizu Sports EP51 dokáží produkovat hutné a poměrně přesné basy. Zrovna tak výšky a středy jsou přesně tam, kde je chcete mít. Zvlášť ve středním pásmu pak sluchátka od Meizu excelují. Obecně jsou sluchátka vhodná zejména pro poslech populární a elektronické hudby, poradí si však s naprostou většinou žánrů. Pokud sluchátkům dělá něco problém, tak jsou to rychlejší symphonic-metalové pasáže, kdy jednoduše nestíhají reprodukovat velké množství nástrojů v rychlém tempu.

meizu-sports-ep51-menice

Díky mikrofonu na ovládacím panelu můžete Meizu Sports EP51 využít také pro hlasové hovory. Na své straně patrně nebudete mít s kvalitou hovoru žádný problém, horší to má protistrana. Mikrofon sluchátek Meizu Sports EP51 totiž představuje jejich největší slabinu. Ani při optimálním natočení mikrofonu směrem k ústům nebyla kvalita hovoru nijak závratná. Na krátký telefonát jsou však sluchátka stále ještě dostatečná.

Výdrž baterie

Obsažená baterie nabízí kapacitu 60 mAh, což představuje průměr dané cenové kategorie. Výrobce udává dobu hovoru 6 hodin a pohotovostní dobu 400 hodin. Při přehrávání hudby na střední hlasitost nám sluchátka vydržela pěkných 7 hodin a 15 minut. Na nízký stav baterie upozorňuje jak červená LED, tak jemný zvukový signál. Dle výrobce pak plné nabití sluchátek trvá 2 hodiny. Nám to s kvalitní 2A nabíječkou zabralo necelou hodinu a půl.

Meizu Sports EP51

Závěr

Meizu Sports EP51 jsou bezesporu povedená sportovní sluchátka, která dokáží překvapit velmi slušnou reprodukcí, kvalitní izolací okolního hluku a dostatečnou výdrží na jedno nabití. To vše navíc za velmi zajímavou cenu. Má to však jeden háček – musíte si je objednat ze zahraničí. Telefony Meizu se k nám již delší dobu dovážejí, na sluchátka však i nejrůznější překupníci tak nějak zapomněli. Pokud se však rozhodnete pro nákup od některého ze zahraničních obchodníků, získáte za přibližně 800 Kč bez DPH opravdu kvalitní produkt, který se v dané cenové relaci může směle měřit i se sluchátky zavedených výrobců. Škoda jen horšího mikrofonu a delšího nabíjení.

Klady

+ cena
+ vyvážený zvuk
+ podpora AptX
+ odolnost proti stříkající vodě IPX4
+ příkladná izolace okolního hluku
+ dostatečná výdrž baterie
+ ochranné pouzdro a 4 velikosti špuntů v balení

Zápory

– delší doba nabíjení
– horší kvalita mikrofonu
– při velkém množství nástrojů a rychlejším tempu skladby přestávají stíhat

 

Komentáře

Lukáš Štěpánek

9.1.2017 12:25

V létě jsem si je pořídil z Gearbestu, po třech měsících používání, když jsem je chtěl nabít, tak už to nešlo.

Was3k

Vašek Švecexternista 8

9.1.2017 17:29

Lukáš Štěpánek: Tak to je opravdu škoda. My máme v redakci hned dva kousky, tak uvidíme, zda to ve vašem případě byla jen smůla na kus, nebo je v tom něco víc.

walliňák

9.1.2017 18:21

Vašku, díky za recenzi, už delší dobu po nich koukám.

Lukáš Štěpánek

9.1.2017 22:50

Vašek Švec. Těžko říct. Kupoval jsem si v bílé variantě a byl jsem spokojen, jen možná ten ovládací panel byl trochu cítit. Krásné balení + nespočet špuntů. Pak se mi jednou úplně vybili a když jsem je připojil kabelem, tak nic. Pak jsem zkusil kombinaci (tlačítko + a on, nebo nějak tak), což mělo za následek odpárovování od zařízení, to bylo naposledy, co jsem viděl svítit diodu. Další sluchátka už jsem si nepořizoval.

05

10.1.2017 0:07

Sluchátka používám asi půl roku, několikrát do týdne a ještě nikdy mě nezklamala. Taky jsem je kupoval na Gearbest. Můžu potvrdit tu horší kvalitu mikrofonu.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

13.1.2017 9:35

Používám na běhání a za mě super. Měl jsem je z GB navíc cca za 500 Kč (bonusy za jiné nákupy), takže nebylo co řešit. :-)

Díky za recenzi a potvrzuji do puntíku.

Gsfpetr

17.2.2017 9:28

Zdravim, chtel bych se zeptat. Nemá tady někdo ty sluchatka z jihu Čech? Rád bych si je koupil ale nechci je kupovat bez vyzkoušení.. Děkuji gsfpetr@gmail.com

Dominik6

Dominik6 0

10.3.2018 11:22

Skvelá recenzia. Len chcem doplniť, že skladby je možné prepínať pomocou podržania tlačidiel + alebo -.

RSS (komentáře k článku)