Sluchátka JBL Reflect Mini BT: Bezdrátový společník na sport (recenze)

JBL Reflect Mini BT

K mobilnímu telefonu a dnes i k chytrým hodinkám patří bezdrátová sluchátka, která zpříjemní poslech hudby hlavně při sportu. Dnes si představíme a detailně prověříme model JBL Reflect Mini BT – jak dopadl v našem testu?

Obsah recenze

Sluchátka, kabel a dvě velikosti špuntů

Balení sluchátek JBL Reflect Mini BT je poměrně stylové a větší než u spousty balení smartphonů. Zase tolik toho ale neukrývá – jen samotná sluchátka, USB kabel pro nabíjení, dvojici špuntů a papírový manuál.


Dva špunty spojené kablíkem

Ještě máme čerstvě v paměti recenzi sluchátek Samsung Gear IconX, které přišly s unikátní konstrukcí dvou separátních bezdrátových špuntů. JBL Reflect Mini BT kráčí v tradičnější formě – oba špunty jsou spojeny krátkým kabelem, na kterém se ještě nachází ovládací elektronika s tlačítky a baterií. Kabel mezi sluchátky se nám zdá až zbytečně dlouhý a neumíme si představit člověka, který by měl tak velký rozestup mezi ušima.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-4

Dvojice velikostí nástavců zajistí, aby mohli sluchátka používat nejen muži, ale i ženy. V našem případě jsme použili velikost M. Musíme potvrdit, že jsou sluchátka velmi lehká a díky své konstrukci skvěle sedí v uších. Jednoznačně jsou pohodlnější než zmiňované Samsung Gear IconX, umožní navíc ještě rotaci gumového nástavce, aby si každý mohl nastavit pohodlnou polohu pro své uši. Jediné, co nám občas zavázelo, byl zmiňovaný kabel, který je zbytečně dlouhý.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-v-uchu

Řídící “krabička” na sobě nosí 3 ovládací tlačítka, mikrofon a MicroUSB konektor pro nabíjení. Oceňujeme, že není pro nabíjení nutné používat nějakou speciální kolébku, ale stačí běžný kabel. Ovládání je dobře po ruce a na tlačítka si člověk velmi rychle zvykne. JBL Reflect Mini BT jsou zhotovena z plastu, hlavní část špuntů je ale zhotovena z příjemné gumy. Kabel je zároveň z poloviny reflektivní, což může pomoci s viditelností v noci. K dispozici jsou 4 barevné varianty sluchátek. JBL Reflect Mini BT jsou odolné potu, což je u sportovních sluchátek zcela logické.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-jednotka

JBL Reflect Mini BT: Wireless. Weightless.

JBL Reflect Mini BT: Wireless. Weightless.


Specifikace – JBL Reflect Mini BT

  • hmotnost: 15 g
  • velikost měniče: 5,8 mm
  • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
  • funkční tlačítka: ano
  • mikrofon: ano
  • konektivita: Bluetooth

Konektivita – výjimečné výpadky

Spárování s ostatními zařízeními je velmi rychlé a snadné – stačí zmačknout a delší dobu držet zapínací tlačítko, čímž se sluchátka JBL Reflect Mini BT dostanou do režimu párování – bliká střídavě modrá a červená dioda. Zařízení se zjeví v seznamu Bluetooth a je možné se k němu i bez zadávání hesla připojit. S tímto krokem jsme neměli problém u žádného zařízení – telefonu, notebooku ani chytrých hodinek.

Trochu nás ale trápily menší výpadky, které nastaly, pokud jsme se od sluchátek vzdálili cca na 3 metry, což by sice nevadilo, ale značilo to menší problém. Občas se nám totiž stalo, že jsme telefon překryli v kapse rukou či nějakým předmětem a zvuk na zlomky sekund vypadával. A to rozhodně při poslechu člověku vadí. Tento jev se opakoval s různými zařízeními a u jiných sluchátek jsme na takový problém nenarazili. Přikláníme se ale spíše k variantě, že se jednalo o vadný kus.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-3

I pro náročnější posluchače

Cena sluchátek není nejnižší, zároveň ale slušnou část platíte za fakt, že jsou bezdrátová. Svou kvalitou přehrávání nás ale příjemně překvapily. Podání basů i výšek je přesné, a přestože v redakci běžně používáme kvalitní sluchátka Creative Aurvana In-ear 2 Plus, zvuk testovaného modelu nám přišel velmi dobrý. Rozhodně na poměry sportovních sluchátek. Na své si jen nepřijdou příznivci pořádných basů. Dobře je na tom i izolace okolního zvuku, tedy v tom smyslu, že okolní zvuk propouští. Tichého cyklistu sice neuslyšíte, ale blížící se automobil ano.

Součástí sluchátek je i mikrofon a můžete je tedy používat i pro občasné zavolání. Mikrofon zachytí hlas dostatečně hlasitě, aby vás druhá strana slyšela. Pokud však okolo vás fouká vítr, druhá strana se může dočkat nepříjemného šumu. To ale zrovna není věc, kterou bychom u sportovních sluchátek řešili – možnost volání je spíše občasnou a bonusovou funkcí.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-10

Výdrž baterie – sluchátka klidně na celý den

Výrobci se chlubí výdrží až 8 hodin, což je stále dostačující hodnota. A jak to dopadlo v praxi? Sluchátka na poloviční hlasitost dokázala na jedno nabití hrát nepřetržitě 6 hodin a 33 minut. To je hodnota, která vám stačí na používání sluchátek nejen na sport, ale i na běžný poslech po celý den. Pokud je ale budete používat pouze na sport, nabíjet budete opravdu maximálně několikrát za týden. Pozor si ale musíte dávat na to, že se sluchátka sama nevypínají a musíte to provést vy.

Nabíjení je velmi snadné a rychlé. Stačí nehtem odstranit kryt a zasunout běžný MicroUSB kabel. Díky tomu lze sluchátka nabíjet pomocí nabíječky pro mobilní telefon nebo třeba použít powerbanku kdekoliv na cestách.

sluchatka-jbl-reflect-mini-bt-konstrukce-8

Závěr – povedená bezdrátová sluchátka pro sportovce

Sluchátka JBL Reflect Mini BT jsou na našem trhu běžně k dostání za cenu 2 690 Kč. To sice není zrovna malá částka, model je ale určen především náročnějším uživatelům, kteří si za kvalitní poslech rádi připlatí.

Sluchátka jsou velmi pohodlná a v uších je skoro ani necítíte, šikovný je i reflektivní kabel, který ale mohl být o něco kratší. S ovládáním či spárováním sluchátek jsme rovněž neměli žádný problém. A zvuk? Ten je velmi dobrý a s klidným svědomím můžeme sluchátka JBL Reflect Mini BT doporučit i náročnějším posluchačům, pro které jsou vlastně i určena.

Negativ není mnoho – někdo by namítal vyšší cenu, ta je ale pro nás opodstatněná kvalitním zvukovým podáním. Trochu nás jen trápily menší výpadky hudby, pokud se mezi telefonem a sluchátky objevila překážka, ale možná se jednalo o ojedinělou vadu kusu. Ocenili bychom ale rozhodně nějakou funkci automatického vypínání, pokud sluchátka nehrají. Když je totiž zapomenete vypnout, zbytečně se vybíjí. A i když je zvuk velmi dobrý, možná bychom trochu zatlačili na basy.

Klady

+ Sluchátka jsou velmi lehká a pohodlná při nošení
+ Kvalitní zvuk
+ Slušná výdrž na jedno nabití
+ Možnost použít jako handsfree
+ Reflektivní kabel

Zápory

– Chybí funkce automatického vypínání
– Ocenili bychom výraznější basy

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)