Sluchátka Creative Aurvana In-Ear 2 Plus: skvělý zvuk sbalený na cesty (recenze)

Creative Aurvana In-Ear 2 plus titul

Patříte mezi náročnější posluchače a svou oblíbenou hudbu si chcete v patřičné kvalitě vychutnat nejen doma, ale také na cestách? Pak by vás mohla zaujmout sluchátka Creative Aurvana In-Ear 2 Plus, u kterých výrobce sebevědomě slibuje zvukový zážitek blížící se studiovým sluchátkům. Je vůbec možné, aby se špuntová sluchátka s cenou jen lehce překračující 2 tisíce korun mohla alespoň vzdáleně měřit s velkými studiovými sluchátky? I na to se pokusíme přijít v naší dnešní recenzi.

Obsah recenze

Obsah balení

Sluchátka k nám dorazila v poměrně stylové plastové krabičce s průhlednou vrchní částí, v níž výrobce samotné špunty hrdě vystavuje. Uvnitř této krabičky pak vedle samotných sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus nalezneme také dva páry vyměnitelných gumových špuntů o různých velikostech, redukci s dvojím vstupem pro použití sluchátek například v letadle, tvrdé textilní pouzdro a základní manuál.

Vzhled a dílenské zpracování

Design sluchátek je vzhledem k dané cenové kategorii poměrně tuctový a ani žádných prémiových materiálů se zde nedočkáme. Creative Aurvana In-Ear 2 Plus tak na sobě na první pohled nedávají znát, že se jedná o sluchátka s cenou vyšší než pár stokorun. Tělo samotného sluchátka má válcový tvar a lesklý povrch se zlatavým zabarvením. S lesklým povrchem jde pochopitelně ruku v ruce i vyšší náchylnost na otisky.

Používání sluchátek zpříjemňuje jejich velmi nízká hmotnost, ta činí pouhých 12 gramů a sluchátka tak v uších prakticky necítíte. Kabel má v tomto případě délku 1,2 metru, což je ve většině případů dostatečné, někteří uživatelé by však zajisté ocenili kabel o 10 cm delší. Výrobce se chlubí použitím kabelu z bezkyslíkaté mědi, což by mělo umožnit lepší přenos signálu a naopak omezit nežádoucí rušení. Pozlacený 3,5mm jack konektor je zahnutý do L.

V balení nalezneme celkem tři páry silikonových špuntů o různých velikostech (S, M, L), v dané cenové kategorii bychom možná očekávali alespoň o jednu velikost špuntů víc, i tak ale budou sluchátka v uších naprosté většině uživatelů sedět dobře. Dle slov výrobce jsou sluchátka schopna odfiltrovat až 95 % okolního ruchu. Přesnou hodnotu sice ověřit nedokážeme, nicméně v oblasti utlumení okolního hluku jsou Creative Aurvana In-Ear 2 Plus na opravdu velmi dobré úrovni a nabízejí tak příjemný poslech například i v prostředcích hromadné dopravy. Celkově jsou sluchátka Creative Aurvana In-Ear 2 Plus velmi příjemná na nošení a v tomto ohledu nám jejich používání nic neznepříjemňovalo.

Na kabelu se nalézá dálkové ovládání i mikrofon. Zatímco dálkové ovládání zaujalo své místo u rozdvojení kabelu k levému a pravému sluchátku, mikrofon nalezneme až na přívodním kabelu k pravému sluchátku – díky tomu mikrofon lépe zachycuje zvuk při hovoru. Kvalita hovoru s připojeným headsetem Creative Aurvana In-Ear 2 Plus je pro obě strany na velmi dobré úrovni. Výrobce zvolil pro dálkové ovládání kombinaci jednoho tlačítka sloužícího například pro příjem hovoru či posun skladeb a posuvníku pro regulaci hlasitosti. A právě ze zmíněného posuvníku se stala jedna z největších slabin sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus. Při snížení hlasitosti pomocí něj totiž docházelo k frekvenčnímu posunu a ze zvuku se ztrácely výšky i basy. Navíc se během nošení sluchátek nezřídka kdy docházelo k nechtěné změně hlasitosti.

Creative Aurvana In-Ear 2 plus ovládání

Specifikace sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus

  • Měniče: s vyváženou kotvou.
  • Frekvenční odezva: 15 Hz ~ 16 kHz.
  • Impedance: 42 ohm.
  • Citlivost (1kHz): 110 dB/mW.
  • Délka kabelu: 1,2m bezkyslíkový měděný kabel.
  • Připojení: 3,5mm 4pólový pozlacený konektor ve tvaru L (CTIA).
  • Délka kabelu: 1,2 metru
  • Hmotnost: 12 gramů

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

https://www.youtube.com/watch?v=e-JlDPW3WB8

Zvuk

Dostáváme se k pravděpodobně nejdůležitější kapitole celé recenze, a sice ke zvukovému projevu. Abychom ze sluchátek dostali opravdu jejich maximum, testovali jsme je v kombinaci s DAC se sluchátkovým zesilovačem Creative SoundBlaster E5, ale také s běžným smartphonem, podporujícím 24-bit/192KHz audio výstup, což pro změnu více odpovídá běžnému využití takovýchto sluchátek. Toto porovnání nám pak potvrdilo, že se Creative Aurvana In-Ear 2 Plus velmi dobře hodí především ke smartphonu a i ve spojení s ním podávají velmi slušné výsledky. Zvukový výstup z Creative SoundBlaster E5 byl sice, dle očekávání, na vyšší úrovni, avšak v praxi nemá příliš smysl používat s těmito sluchátky dvakrát dražší sluchátkový zesilovač, jelikož přidaná hodnota zde není na takové úrovni, aby se tato investice vyplatila. Pokud byste přeci jen chtěli zvuk sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus vylepšit, bohatě vám postačí některý z levnějších DAC se sluchátkovým zesilovačem.

Creative Aurvana In-Ear 2 Plus přehrávání

Na zvuku sluchátek musíme pochválit především basovou linku, která je velmi přesná, hraje s dostatečnou intenzitou, ale není příliš výrazná a sluchátka tím pádem rozhodně nelze označit jako přebasované. Ani ve zbytku frekvenčního pásma jsme, s přihlédnutím ke konstrukci a cenové kategorii sluchátek, nenalezli výrazné nedostatky. Oproti zbytku spektra byly v podání Creative Aurvana In-Ear 2 Plus nepatrně slabší pouze středy. Sluchátka si velmi dobře poradí zejména s jemnými vokály a dobře rozlišují také jednotlivé hudební nástroje (například symfonického orchestru), ale v zásadě jim nedělá problém prakticky jakýkoli hudební žánr. Výjimkou pak mohou být například některé moderní žánry elektronické hudby, kde je přebasovaný zvuk naopak považován spíše za výhodu. Pochopitelně záleží také na sluchu uživatele, zda mu bude vyvážený zvuk sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus vyhovovat.

Kdy, kde a za kolik?

Cena sluchátek Creative Aurvana In-Ear 2 Plus se u nás dle serveru heureka.cz pohybuje v průměru okolo 2 100 Kč s DPH.

Závěr

Creative Aurvana In-Ear 2 Plus představují povedená sluchátka, která jsou schopná zprostředkovat kvalitní poslech na cesty. Náhlavní sluchátka v podobné ceně sice budou mít oproti špuntům Creative Aurvana In-Ear 2 Plus zvukově navrch, v rámci své kategorie však tento počin od Creativu představuje jasný nadprůměr. Špuntová sluchátka s cenou přesahující 2 tisíce sice rozhodně nejsou pro každého, ale pro náročnější uživatele mohou představovat zajímavou koupi i díky své ceně. Mezi hlavní přednosti pak musíme zařadit pohodlné nošení a vyrovnaný zvukový přednes.

Mezi negativa naopak spadá dálkové ovládání umístěné na kabelu sluchátek, přičemž kritiku směřujeme především k posuvníku ovládání hlasitosti. Toto řešení je nejen nepraktické, ale uživateli navíc ztrpčuje život i frekvenční posun při změně hlasitosti. Drobnou výtku máme také k lesklému povrchu sluchátek náchylnému k zachytávání otisků.

Klady

+ Vyvážený zvuk s přesnými basy.
+ Pohodlné nošení.
+ Dobrá izolace okolního hluku.
+ Přijatelná cena.

 

Zápory

– Dálkové ovládání s posuvníkem hlasitosti.
– Lesklý povrch.
– Pouze 3 velikosti špuntů.

 

Za zapůjčení děkujeme společnosti Creative.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)