Meizu Mix: “chytré” hodinky s ručičkami vydrží fungovat až 8 měsíců

meizu_mix_ico

Čínská společnost Meizu včera představila své první “chytré” hodinky Meizu Mix. Slovo “chytré” je přitom v uvozovkách záměrně – ve skutečnosti jde totiž spíše o fitness náramek se zobrazením času formou klasických hodinek. Na rozdíl od většiny dnešních chytrých hodinek tak Meizu Mix nemají displej, ale normální ciferník s ručičkami o průměru 42 milimetrů. Ten je pro větší odolnost krytý safírovým sklíčkem.

Chytré hodinky Meizu Mix Chytré hodinky Meizu Mix

Co hodinky Meizu Mix umí?

Tělo hodinek je vyrobeno z nerezové oceli typu 316L (tzv. “švédská ocel”), která se vyznačuje vysokou tvrdostí a odolností vůči korozi. Hodinky jsou tlusté 12 milimetrů, mohou být ponořeny do vody do hloubky až 30 metrů a odolají tlaku až 3 MPa. Na standardní knoflíkovou baterii CR2430 s kapacitou 270 mAh vydrží fungovat až 240 dní, tedy necelých osm měsíců. Logicky z toho plyne, že baterii nelze dobíjet, po vybití se prostě vymění.

Ciferník je krytý safírovým sklíčkem Ciferník je krytý safírovým sklíčkem

Dobrá, viděli jsme hodinky, nyní se zaměřme na to, proč jsou vlastně “chytré.” Nabízejí totiž funkce obvyklé pro fitness náramky, jako je počítání kroků, měření délky a hloubky spánku či předávání oznámení z chytrého telefonu jako jsou hovory, zprávy a další. Oznamování probíhá pomocí notifikační LED, případně vibracemi, počítání kroků a sledování spánku zajišťují akcelerometr, tříosý gyroskop a magnetometr.

Klasický design potěší konzervativní uživatele Klasický design potěší konzervativní uživatele

Zatím sice není oficiálně známo, zda Meizu Mix budou spolupracovat výhradně s telefony téhož výrobce, nebo jestli budou univerzální. S ohledem na snahu uspět na trhu bychom ale předpokládali druhou variantu. S telefonem tento gadget komunikuje přes nízkoenergetický Bluetooth 4.0 LE.

Naměřená data půjde sledovat v aplikaci Naměřená data půjde sledovat v aplikaci

Na to, co umí, jsou docela drahé

Hodinky byly představeny v pěti variantách: s kovovým řemínkem (stříbrné a černé), koženým řemínkem (hnědé a černé) a syntetickým řemínkem (modré). Nejlevnější varianta přijde na 999 čínských jüanů (asi 3 600 českých korun), nejdražší pak na 1499 čínských jüanů (cca 5 400 Kč). To jsou poměrně vysoké ceny s ohledem na minimální funkčnost. Za podobné částky lze pořídit mnohé starší modely hodinek s displejem a širší funkčnosti.

Hodinky jsou k dispozici v několika variantách Hodinky jsou k dispozici v několika variantách

Podobně, jak se poslední dobou stalo zvykem u některých produktů značky Xiaomi, i Meizu se rozhodlo nasbírat objednávky formou crowdfundingové kampaně na serveru Taobao. Předpokládaný termín zahájení dodávek je v říjnu tohoto roku. V tuto chvíli není známo, zda se hodinky dostanou i na další trhy, případně kdy se tak stane.

Zdroje: hi-tech.mail.ru, androidheadlines.com. phonearena.com, phoneradar.com, mobiltelefon.ru.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)