Meizu Super mCharge: extrémně rychlá nabíječka nabije mobil za 20 minut

Meizu Super mCharge: extrémně rychlá nabíječka nabije mobil za 20 minut

Čínský výrobce Meizu sice na probíhajícím veletrhu Mobile World Congress nepředstavil žádný nový telefon, přesto však nepřijel tak úplně s prázdnou. Vystavuje tu totiž svou novou technologii “ultra-rychlého” nabíjení Meizu Super mCharge.

Meizu Super mCharge: extrémně rychlá nabíječka nabije mobil za 20 minut Meizu Super mCharge: extrémně rychlá nabíječka nabije mobil za 20 minut

K nabíjení používá (relativně) vysoké napětí až 11 V při proudu až 5 A, takže maximální nabíjecí výkon je 55 W. Podle výrobce jde o nabíjecí technologii třetí generace, která posouvá tento segment na další úroveň.

Co to znamená v praxi a jak rychle tímto způsobem můžete nabíjet? Díky Meizu Super mCharge lze prý dosáhnout plného nabití baterie mobilního telefonu (z 0 na 100 %) během pouhých dvaceti minut. Na 30 % se telefon dostane během pěti minut, na 60 % za deset minut a na 85 % za 15 minut. Svou roli tu samozřejmě sehrává kapacita akumulátoru, takže tento údaj je jen přibližný.

Meizu’s Super mCharge on MWC

Meizu's Super mCharge on MWC

Co potřebujete vědět o technologii Meizu Super mCharge?

Výrobce uvádí, že během nabíjení Super mCharge je použit princip “nabíjecího čerpadla” (“charge pump”). Jde o dvě skupiny převodníků, z nichž každá dodává polovinu výstupního napětí. Díky tomu se účinnost nabíjení zvýší o 9 % na stávajících 98 %. Další výhodou této technologie je, že teplota baterie při nabíjení nepřekročí 39 stupňů Celsia. Nabíječka Meizu Super mCharge je dodávána s kabelem, který snese až 160 wattů.

Výrobce na základě testů tvrdí, že baterie s kapacitou 3000 mAh udrží po 800 nabíjecích cyklech až 80% kapacity. Meizu zdůrazňuje, že tato technologie je nejen nejrychlejší, ale také nejbezpečnější způsob, jak doplnit energii. Technologie rychlého nabíjení Meizu je v tuto chvíli na současném trhu nejrychlejší. Výrobce sice neuvedl, kdy hodlá Super mCharge implementovat, můžeme však předpokládat, že ji nasadí v nové vlajkové lodi Meizu PRO 7.

Meizu Super mCharge je nejrychlejší technologie nabíjení Meizu Super mCharge je nejrychlejší technologie nabíjení

Meizu není první čínskou společností, která investuje do inovací technologií rychlého nabíjení. Na loňském MWC firma OPPO prezentovala svou technologii Super VOOC, která plně nabije telefon za pouhých 15 minut. Zatím se však tento nesporně zajímavý způsob nedostal do praxe.

Co říkáte na technologii Meizu Super mCharge?

Zdroje: hi-tech.mail.ru, androidcentral.com, androidheadlines.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)