Plně nabitá baterie za 15 minut? Se Super VOOC žádný problém

supervooc-oppo

Znáte to – za pár minut musíte někam jít, ale mobil, který si potřebujete vzít s sebou, máte téměř vybitý. Běžná kvalitní nabíječka sice hladinu energie v baterii o trochu pozvedne, nicméně rozhodně ne tolik, aby vám telefon vydržel dostatečně dlouho. I to může být jedním z příkladů situace, kdy se hodí mít telefon podporující některý ze standardů rychlonabíjení. Jedním z výrobců, kteří vyvíjejí vlastní standard rychlonabíjení je například Oppo, které na probíhajícím veletrhu MWC 2016 představilo jeho další generací nazvanou Super VOOC.

S první generací VOOC jsme již měli tu čest se setkat například ve smarphonu Oppo R7, který jsme pro vás recenzovali. V případě tohoto telefonu trvalo nabití baterie s kapacitou 2 320 mAh na 75% půl hodiny a 5 minut na nabíječce mělo, dle slov výrobce, vystačit na dvouhodinový hovor.

Oppo Super VOOC

Super VOOC však posouvá rychlonabíjení v podání Oppa na úplně novou úroveň. Dle výrobce totiž dokáže nový standard rychlonabíjení plně nabít baterii s kapacitou 2 500 mAh za pouhých 15 minut. Po 5 minutách v nabíječce by pak uživatel měl získat 45% maximální kapacity zmíněné baterie. Pro porovnání – Qualcomm u svého Quick Charge 3.0 deklaruje nabití baterie s kapacitou 2750 mAh z 0 na 80% kapacity za 35 minut.

Nový standard je kompatibilní jak se staršími microUSB, tak i novějšími USB-C konektory. Super VOOC pracuje s napětím 5V a údajně dosahuje až 97% účinnosti při nabíjení. Dle slov zástupců společnosti je Super VOOC připraveno na sériovou výrobu a těšit se tak na něj můžeme v nadcházejících smartphonech nesoucích logo společnosti Oppo.

Podporuje váš telefon některý ze standardů rychlonabíjení? Jaký máte na tuto technologii názor?

 

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)