Podvod u benchmarků? Zapleteny mají být dvě známé firmy

Podvod

Před několika lety se provalilo, že velké společnosti, jako Samsung nebo HTC, podvádějí při měření benchmarků. Podvod spočíval v tom, že pokud bylo detekováno testování, telefon automaticky navýšil frekvenci procesoru. Nyní se objevil stejný problém u dvou jiných značek.

Podvod při testování? Stačí jednoduchý trik

Poprvé o možném podvodu informovali lidé z XDA Developers. Přímo se má jednat o telefony společností OnePlus a Meizu. Zajímavé je také to, že na tento podvod narazili úplnou náhodou, a to když zjišťovali proč se aplikace na Snapdragonu 821 spouští rychleji. Když právě tohle zkoušeli s OnePlus 3T, objevilo se podivné chování, které předtím nezaznamenali.

U OnePlus 3T se po spuštění určitých aplikací nevracela rychlost procesoru na standardní hodnoty, ale zůstávala zvýšená po celou dobu spuštění aplikace. Podle XDA Developers má OnePlus cílit na určité aplikace, jako je AnTuTu nebo Geekbench, aby tak dokázali získat v benchmarcích vyšší skóre, než konkurence.

Nejvýkonnější telefon roku 2016

Společnost OnePlus vydala prohlášení, kde tvrdí, že se jedná o vlastnost OxygenOS, která má pomoci při hraní náročnějších her a používání náročnějších aplikací. Přiznali také, že se tato vlastnost používá u benchmarků, nicméně v další aktualizaci OxygenOS by už měla být odstraněna pro všechny benchmarky.

Při objevení tohoto podvodu se věnovali hlavně OnePlus telefonu, ale není to zdaleka poslední společnost, která dělá podobné věci. Stejně je na tom prý Meizu se svým telefonem Pro 6.

Co si o tomto myslíte? Mělo by se podvádění u benchmarků hlídat více?

Zdroj: Phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)