Meizu M9 již brzy na (čínském) trhu

meizu nahledovy

Před několika dny prošel oficiální web čínského výrobce Meizu kompletním redesignem. Dnes se pak na něm objevila zpráva, že model M9  prošel potřebnou certifikací (čínská obdoba americké FCC) a jeho vstupu na čínský trh by tak nemělo již nic bránit. Po odkládání a průtazích tedy vše nasvědčuje tomu, že slíbený prosincový termín uvedení na trh se tentokrát stihne.

Bližší specifikace:

Operační systém Android 2.2 Froyo, nástavba v grafickém stylu předchozího modelu M8
Procesor 1GHz S5PC110 (ARM Cortex-A8), integrovaný grafický čip PowerVR SGX 540
Paměť 512 MB RAM + 512 MB úložiště
Displej kapacitní displej s úhlopříčkou 3.54″, rozlišením 960×640 a podporou multitouch
Fotoaparát 5 Mpx, autofocus, nahrávání videa v 720p
Baterie 1370 mAh
Rozměry a váha 59.8×113.0×11.2 mm (váha 123 g)

003895477
Ve výbavě dále nalezneme GPS, akcelerometr, proximity senzor, slot na microSDHC karty (maximální kapacita 32 GB). Telefon dále podporuje 3G sítě (standard WCDMA), Bluetooth 2.1+EDR a WiFi (802.11 b/g/n). Na několika screenshotech publikovaných v průběhu posledních měsíců bylo možno zahlédnout ikonku Android Marketu, na novém webu o tom však není žádná zmínka, zmíněn je pouze vlastní Meizu app store, z čehož lze usuzovat, že buďto došlo ke změně nebo nebyla integrace oficiálního Android Marketu nikdy plánována a šlo pouze o spekulace. Očekávaná cena na území ČLR je 2500 RMB, což je v přepočtu při dnešním kurzu něco málo přes 7000 Kč (balení by mělo obsahovat i 8 GB microSDHC kartu). Oficiální prodej v zahraničí nejspíš plánován není (stejně jako tomu bylo u předchozího modelu, kterému se ale i přesto podařilo získat fanoušky i mimo Čínu).

Za sebe bych řekl jen, že před časem jsem tento telefon i vývoj kolem něj docela sledoval a snad i zvažoval jeho koupi. Ovšem nyní, kdy místní ceny HTC Desire HD a HTC Desire Z spadly na přijatelnou úroveň (tj. pod 4000 RMB), jsem daleko více nakloněn koupit si přístroj od HTC (kde lze očekávat lepší podporu komunity). Meizu M9 si ovšem půjdu po jeho oficiálním uvedení na trh půjdu také vyzkoušet (oficiální Meizu prodejnu občas po cestě míjím) a podělím se o dojmy…

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)