Meebo nyní majetkem Googlu

google-meebo

Sociální služba Meebo je v našich končinách velmi známá. Při vyslovení tohoto názvu se  většině uživatelů vybaví online klient pro textovou komunikaci, který bylo možné ovládat přímo přes prohlížeč a nebylo tak nutné cokoliv instalovat, abyste mohli například na ICQ napsat svým přátelům. Druhou známou službou je tzv. Meebo Bar, který je autory webů umisťován jako lišta přímo do webové prezentace a umožňuje předávat rychlé vzkazy, sdílet na socíální sítě a zobrazovat reklamu. Společnosti Google a Meebo oznámily, že se nyní oficiálně stává Meebo majetkem společnosti Google, která za něj zaplatila 100 milionů dolarů.

google-meebo

Odhaduje se, že Google by se mohl zajímat především o Meebo Bar, díky kterému by se mohl dále šířit do webových prezentací. Není vyloučená ani určitá integrace do sociální sítě Google Plus. Oficiální plány však zatím ani jedna ze společností neoznámila.

zdroj: talkandroid.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)