Mediatek MT6795 se chlubí Full HD videem při 480 FPS

mediatek MT6795

Mediatek je taiwanský výrobce chipsetů, který v minulosti platil za výrobce levných komponent pro telefony a tablety té nejnižší cenové kategorie. K tomu se přidala ještě řada různých problémů – jako například nechvalně známé komplikace s určováním polohy pomocí GPS – a nevalná pověst čipových řešení od této společnosti byla na světě. Jak známo, špatné pověsti se zbavuje mnohem hůře, než té dobré, nicméně i tak MediaTek v posledních letech roste, a s telefony, osazenými jeho chipsety, se setkáváme čím dál častěji, a to nejen ve smartphonech čínských značek. Krom toho MediaTek čím dál častěji proniká i mezi vyšší třídu chytrých telefonů. Že tato společnost chce konkurovat renomovanějším značkám nejen cenou dokazuje její nejnovější počin – chipset MT6795.

Ten dokáže zaznamenávat takzvané slow motion (zpomalené) video ve FullHD rozlišení při takřka neuvěřitelné snímkovací frekvenci 480 FPS. Pro srovnání, jeden z premiantů v tomto odvětví – iPhone 6, zvládá slow motion video zaznamenávat při poloviční frekvenci 240 FPS a pouze HD (720p) rozlišení. Díky možnosti pořizovat videa o takto vysoké snímkovací frekvenci je bude možno přehrávat 1/16 původní rychlosti, což znamená příslib opravdu zajímavých slow motion videí.

Let’s have some fun : Super Slow Motion

Let's have some fun : Super Slow Motion

Pro pořizování FullHD videa o takovéto snímkovací frekvenci je pochopitelně potřeba pořádný výkon. Ten chipsetu dodá 64bitový procesor s osmi jádry Cortex A53, taktovanými na 2,2 GHz. Ten je doplněn o technologii MediaTek Core Pilot, která rovnoměrně rozloží zátěž mezi všechna jádra pro co nejvyšší výkon a co nejmenší zahřívání chipsetu.

Co na MediaTek MT6795 a jeho super slow motion video říkáte?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)