Lenovo Sisley: přáli jste si levný iPhone 6 s Androidem?

lenovo_sisley_ico

Čínský výrobce spotřební elektroniky Lenovo přidal do svého portfolia nový chytrý telefon, který se nápadně podobá iPhonu 6. Novinka se jmenuje Lenovo Sisley, běží na ní operační systém Android a podle technických parametrů bude výrazně levnější než její předloha.

Tloušťka kovového telefonu je pouhých 6,9 milimetrů, což odpovídá tloušťce iPhone 6, z hlediska vzhledu je patrná inspirace “jablečným telefonem”, nicméně nejde o stoprocentní kopii. Zaměříme-li se na rozdíly, nemůžeme si nevšimnout jiného a snad i estetičtějšího umístění plastového krytu pro antény v horní části zařízení, která se podobá provedení známému z iPadu.

Zajímavostí je, že Lenovo na rozdíl od Applu zvládlo vybavit telefon fotoaparátem, který nevyčnívá nad povrch těla. Zejména něžnější část čtenářské obce pak jistě potěší skutečnost, že Lenovo Sisley bude kromě stříbrné dostupný také v růžové barvě.

Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6 Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6

Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6 Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6

Z hlediska technických parametrů se jedná o mobil střední třídy – bude mít obrazovku s úhlopříčkou 5″ a rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů. Na zadní straně je připraven 13Mpx fotoaparát, na přední pak foťák s rozlišením 8 Mpx. Procesor bude nejspíš pocházet z dílny MediaTek. Vzhledem k cenám obvyklým pro tohoto výrobce lze očekávat, že Sisley bude výrazně levnější než jeho slavný americký protějšek. S ohledem na velikost obrazovky a minimální tloušťku můžeme ale nejspíš předpokládat relativně malou výdrž na jedno nabití.

Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6 Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6

Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6 Novinka od Lenova se podobá iPhonu 6

Otázkou je dostupnost zařízení – v tuto chvíli není jisté, zda se bude prodávat kromě Číny i na dalších trzích, zejména v Evropě a Americe, kde by výrobce mohl čelit problémům kvůli kopírování designu.

Lenovo Sisley: přáli jste si levný iPhone 6 s Androidem? Lenovo Sisley: přáli jste si levný iPhone 6 s Androidem?

Zdroje: Hi-Tech, Cult of Android, Gizmobic, Phone Arena, Geeky Gadgets.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)