Lenovo chystá další iPhone s Androidem

lenovo s60 1

Z čínského certifikačního úřadu TENAA unikly snímky připravované novinky z dílny Lenova. To se opět nechává (značně) inspirovat produkty společnosti Apple a připravovaný smartphone, označený jako Lenovo S60, tak nápadně připomíná iPhone 5c. Po nedávno představeném modelu Lenovo S90 Sisley, které je pro změnu nápadně podobné iPhonu 6, se jedná o již druhý telefon tohoto čínského giganta, jenž svým designem jakoby z oka vypadl některému z iPhonů společnosti Apple. Byť se opět nejedná o přímou kopii, podobnost konstrukce a designu S60 a iPhone 5c je zřejmá na první pohled. Největších rozdílů si všimneme na přední straně, kde Lenovo svůj smartphone osadilo trojicí senzorových tlačítek oproti Applu u ní však nezvolilo černou, nýbrž bílou barvu. Naopak zadní strana a boky zařízení se iPhonu 5c velmi podobají, a to včetně použité růžové barvy.

Hardwarové specifikace pak dávají tušit, že bude telefon cílit na nižší až střední třídu. Telefon nabídne blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor, taktovaný na 1,2 GHz doplněný o 1GB operační paměti. Použitý displej má úhlopříčku 5 palců a disponuje rozlišením 1280 x 720 px. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 MPx, přední kamerka pak nabídne 5 megapixelů. Dle snímků lze usuzovat, že telefon nabídne i podporu paměťových karet.

Silná inspirace designem telefonů jiných značek není nic neobvyklého u čínských “neznačkových” výrobců, je však otázkou, co k tomuto kroku vedlo společnost typu Lenova, které podobná, nepříliš lichotivá reklama může spíše uškodit. Přitom Lenovo některými svými modely, jako například Vibe Z2 Pro či Vibe X2, již dokázalo, že umí vyrobit designově zajímavý telefon. Jedním z možných důvodů, proč Lenovo hodlá prodávat telefony podobné iPhone 6 a 5c, je velká poptávka a špatná dostupnost produktů Apple právě v Číně. Navíc si zde originální iPhone může dovolit jen malá část místní populace a tak se Lenovo nejspíš rozhodlo pokusit se z této situace také něco vytěžit. Je krajně nepravděpodobné, že by se Lenova S60 a S80 oficiálně dostala i mimo čínský trh.

Co na tento počin společnosti Lenovo říkáte? Jedná se dle vás o zbytečně zveličovanou záležitost, nebo něco, co by si značkový výrobce v žádném případě neměl dovolit?

 

Zdroj: GizmoChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)