Porovnejte KitKat a Android L na videu sestaveném z téměř stovky screenshotů

android l

Video, vystavené na serveru Reddit, ukazuje sérii snímků obrazovek z připravovaného systému Android L ve srovnání se zatím poslední uvolněnou verzí Androidu 4.4.x KitKat. Jak naši čtenáři jistě vědí, Android L byl představen koncem června v rámci vývojářské konference Google I/O a jedná se o “náhled” příští verze operačního systému. Asi nejviditelnější změnou proti KitKatu jsou úpravy uživatelského rozhraní dle nového designového trendu “Material”. Naopak na pozadí čeká vývojáře pět tisíc nových API.

EDIT: Video bylo bohužel vlastníkem nastaveno jako soukromé, problém se snažíme vyřešit. Za nepříjemnosti se omlouváme.

Asi nejviditelnější změnou proti KitKatu jsou úpravy uživatelského rozhraní dle nového designového trendu Material Asi nejviditelnější změnou proti KitKatu jsou úpravy uživatelského rozhraní dle nového designového trendu Material

Majitelé telefonů Nexus 5 a tabletů Nexus 7 si mohou nový systém vyzkoušet – k dispozici je takzvaný “vývojářský náhled” (“developers preview”), který je možné flashnout do zařízení (viz náš návod Jak si “flešnout” nový Android L do svého zařízení?). Jedná se ovšem pouze o testovací verzi, určenou především pro testování aplikací, která není vhodná “pro každodenní použití”. Rozhodně ji nedoporučujeme instalovat na zařízení, od kterých očekáváte stabilitu a spolehlivost!

Očekává se, že “ostrá” verze Androidu L bude uvolněna na podzim společně s novými zařízeními Nexus.

Na videu, trvajícím tři a půl minuty, můžete porovnat rozdíly mezi uživatelským rozhraním známým z Androidu 4.4.x KitKat, který byl vydán loni na podzim, a inovovaným vzhledem Androidu L. Na bezmála stovce snímků obrazovek uvidíte odlišnosti v provedení Kalendáře, Galerie, Map, Kontaktů a dalších aplikací i systémových sekcí.

https://www.youtube.com/watch?v=PdJrFMc4qq0

Zdroj: Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)