Jolla vydala systém Sailfish X pro Sony Xperia X

sailfish x

Finská společnost Jolla vydala operační systém Sailfish X. Stalo se tak dne 11. 10. 2017. Nejedná se o pouhou modifikaci Androidu, ale o úplně nový operační systém na bázi Linuxu.

Get ready for Sailfish X

Get ready for Sailfish X

Sailfish X přichází na svět

Nový operační systém Sailfish X je určen pro telefony Sony Xperia. Jako první se s tímto systémem objevil telefon Sony Xperia X. Nový systém se dal zakoupit už od 27. září. Od 11. října jde operační systém stahovat a používat.

Někteří majitelé Jolla Tabletů, obdrželi poukaz na Sailfish X. Výherních poukazů bylo rozdáno pouhých 100 kusů. Díky němu byl operační systém k dispozici už od 27. září, za předpokladu, že vlastníte Sony Xperia X. Jolla se tím pokouší zvednout zájem a vyrovnat cenu. Systém bohužel není zdarma a stojí 49.90 dolarů (1 100 korun).

sailfish x sony xperia z

Finská společnost Jolla se snaží odlišit od konkurence. Nový systém má několik funkcí převzaté od Androidu, nicméně se jedná o naprosto odlišný operační systém postaven na bázi Linuxu. Sailfish je dostupný pouze v zemích EU, v Norsku a ve Švýcarsku.

V systémovém balíčku je obsažena podpora Android aplikací včetně instalace na paměťovou kartu. Dále systémové aktualizace po dobu nejméně jednoho roku a zákaznický servis také na jeden rok. Jolla nasadila celkem vysokou cenu v porovnání s Androidem, který je zdarma. Uvidíme tedy, jak se novému operačnímu systému povede.

Plánujete vyzkoušet Sailfish X?

Zdroj: phonearena.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)