Jelly Bean je konečně na více než polovině zařízení s Androidem

android_rijen_ico

Google vydal aktualizované statistiky zastoupení jednotlivých verzí svého operačního systému Android platné k 1. listopadu. Zásadním faktem je skutečnost, že Android 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean konečně překročil hranici 50 %.

Do statistiky jsou zahrnuty chytré telefony a tablety, které v posledním týdnu sledovaného období alespoň jednou stáhly nebo aktualizovaly aplikace z repozitáře Obchod Google Play. Zatímco v říjnu bylo zastoupení Androidu 4.1 až 4.3 48,6%, v listopadu poskočilo na 52,1 %. Dá se předpokládat, že také v následujícím měsíci bude podíl Jelly Beanu růst, především díky masové aktualizaci vlajkových lodí v čele se Samsungem, který již uvolňuje Android 4.3 pro svůj Galaxy S4. Podobně se na podílu Jelly Beanu podepíšou předvánoční prodeje, neboť téměř na všech aktuálně prodávaných telefonech je Android 4.1 nebo 4.2.

Statistiky zastoupení verzí Androidu v měsíci říjnu 2013 Statistiky zastoupení verzí Androidu v měsíci říjnu 2013

Do statistik se pochopitelně ještě nepromítl nový Android 4.4 KitKat, který byl představen společně s Nexem 5 až 31. října. S ohledem na to, že v nejbližších týdnech čekáme uvolnění aktualizací pro LG Nexus 4, Asus Nexus 7 (2013 i 2012) a Samsung Nexus 10, by se KitKat mohl objevit již v listopadových statistikách.

Kupodivu na druhém místě v popularitě se stále drží Android 2.3 Gingerbread se 26,3% zastoupením. Pomyslné stupně vítězů uzavírá Android 4.0 Ice Cream Sandwich, jehož podíl postupně klesá – zatímco minulý měsíc tato verze běžela na 20,6 % zařízení, říjen zakončila na 19,8 %. Tato tendence bude skoro jistě pokračovat i v budoucnu.

Jelly Bean je konečně na více než polovině zařízení s Androidem Jelly Bean je konečně na více než polovině zařízení s Androidem

Ostatní verze Androidu mají jen velmi malé podíly: Android 2.2 Froyo 1,7 %, Android 3.2 Honeycomb 0,1 %, zbytek nemá ani jednu desetinu procenta.

Zdroje: Hi-Tech, Android Police, Android Developers a Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)