Menu

Jak pomůže Android při dopravních nehodách

Pokud jste už dopravní nehodu zažili, jistě mi dáte zapravdu, že se nejedná o příjemný zážitek. Takto stresová událost nás silně zasáhne a často podléháme panice. Když budeme brát v potaz lehčí autonehodu, kdy došlo pouze ke škodě na majetku, to nejhorší co Vás čeká je oprava poškozeného vozidla a ono nepříjemné papírování a lítání po úřadech. Možná se nám ale zanedlouho celý tento proces ulehčí a to právě díky chytrým telefonům, které už velká část z nás vlastní, nebo vlastnit bude.

Celý proces řešení autonehody bude spočívat v tom, že vytáhnete chytrý telefon, spustíte aplikaci “Pojišťovna”, a po vyfocení obrázku a kliknutí do displeje je (skoro) vše hotovo. To, zdali je aplikace dostatečně intuitivní a umožní vám soustředit se i u tak vypjatých situací jako autonehody bezesporu jsou, už nechám na vás.

Paní Hana Kovářová, ředitelka marketingu České Pojišťovny, uvedla, že si tuto aplikaci budeme moci stáhnout zdarma z Marketu už 15. 3. 2011. Vedle Androidu bude aplikace dostupná také pro iOS. Celý rozhovor s Paní Kovářovou najdete na serveru ČT24. Co mě hodně zaujalo je, že tato aplikace bude zdarma i pro ostatní pojišťovny, takže se dá očekávat její velké a rychlé rozšíření.

Aplikace „Pojišťovna“ je vytvořena pro telefony s operačním systémem Apple (iOS) a Android. Mezi podporované telefony tedy patří kromě iPhonu 3 a 4 také vybrané modely od výrobců HTC, Samsung,
LG nebo Sony Ericsson. „Veškerý provoz aplikace funguje v off-line režimu, připojení k internetu tak potřebují klienti pouze při využití map či k odeslání záznamu o nehodě. Motoristé, kteří nemají neomezený datový tarif, se tedy rozhodně nemusejí obávat vysokého účtu za telefonní služby,“ vysvětluje Hana Kovářová.

V čem spočívá hlavní pomoc chytrého telefonu s aplikací  “Pojišťovna”?

  • poradí Vám, jak se v takové situaci chovat
  • podle GPS souřadnic rychle určí vaší polohu a najde nejbližší pobočku
  • rychle zprostředkuje pomoc (hasiči, policie, lékař, odtahovou službu, …)
  • pořídí obrazový záznam škody vzniklé autonehodou
  • nasbírané informace odešle do pojišťovny a zajistí rychlejší průběh celého řešení

Video:

Zdroj: tisková zpráva České Pojišťovny, www.ct24.cz

 

Komentáře

huligan

huligan

11.3.2011 11:07

Moc skvělý aplikace…asi nejlepší způsob jak využít smartphone.Tohle je asi budoucnost

radegast

radegast

11.3.2011 11:45

Nejlepší je nemít důvod tuto aplikaci vůbec někdy spouštět.

Pavel12

Pavel12

11.3.2011 12:00

Nikde jsem se ale nedočetl, jestli to nahradí vypisování záznamu o nehodě. Myslím, že ten papír se bude muset vypsat tak jako tak a stejně s ním budu muset zajít na pojišŤovnu.

Guga

Guga

11.3.2011 12:38

Je to dobrá aplikácia, ale súhlasím s radegast-om, nechby to nikdy nikdo nemal dôvod využiť.

Adam Zbiejczuk

Adam Zbiejczuk

11.3.2011 18:53

Očividně bude i v tomto segmentu boj – podobnou aplikaci už spustila pojišťovna Direct: https://market.android.com/details?id=com.advertures.Direct

MrPedro

MrPedro

12.3.2011 14:37

Celkem moloch jako je CS mile prekvapil.
Tad bay se to rozsirilo pro vsechny pojistovny a hlavne, aby to take pojistovny akceptovaly jako nahradu papiroveho formulare.

Honza

Honza

13.3.2011 16:27

Problém je v tom, že záznam v telefonu vám protistrana těžko podepíše…takže protokol musíte dodat určitě. Takže nevím, kde je ta výhoda…spíš jen zbytečná práce navíc

Kabuto

Kabuto

14.3.2011 11:12

y

Igoreso

Igoreso

15.3.2011 15:42

bohuzel na marketu porad neni :(

Shavel

Shavel

27.3.2011 14:41

Poslouchal jsem o tom na ČR1 a tam povídal týpek přímo z pojišťovny. Jo to spíš taková pomoc ve zmatku, když nevíš co dělat při nehodě. Říkal, že to zatím nenahrazuje běžné papírové folmuláře, ale že s tím do budoucna počítají. Dále řekl že kód poskytli i ostatním pojišťovnám, takže si můžou bezplatně taky udělat takový prográmek. Je to dobré hlavně na ty fotky a na ten postup, ale nevěřím, že by to v blízké budoucnosti nahradilo folmuláře,asi kvůli zákonům atd.

RSS (komentáře k článku)