Instagram za uplynulý rok: Android vrací úder

Instagram-logo2

Pamatujete si, kdy se sociálními sítěmi prohnala šílená bouře způsobená šokovanými uživateli iOS, kteří odmítali uvěřit, že se “jejich” milovaný Instagram dostane i na Android OS? Hotová apokalypsa ale nastala teprve v momentě, kdy si během prvních 24 hodin stáhlo tuto aplikaci více jak milion androidích uživatelů. Vlna nenávistných twítů a facebookových zpráv zaplnila i přední stránky zpravodajských serverů, které často shromažďovaly nejvypečenější hlášky. Nejvíce se uživatelé iOS naváželi do sociálních podmínek, ve kterých podle nich opačný tým žije a neustále poukazovali (často velmi špatnou angličtinou) na to, že Android je “systém pro socky” a že s někým takovým nehodlají sdílet sociální síť. Nechyběly ani upřímné rady na spáchání sebevražd.

screenshotsjvc

Nyní, o rok později, se na oficiálním blogu Instagramu objevila krátká sumarizace uplynulých dvanácti měsíců. A výsledky jsou úsměvné. Téměř polovina uživatelů Instagramu vlastní přístroj s Androidem. Přesné číslo sice není známo, ale pro představu: Instagram má zhruba 100 milionů aktivních uživatelů, kteří alespoň jednou měsíčně aplikaci spustí. Uživatelé dohromady každý den uploadují 40 milionů fotografií, “lajknou” 8500 obrázků za sekundu a každou vteřinu rovněž napíšou 1000 komentářů.

Pro ty, kterým název Instagram vůbec nic neříká a dodnes si marně lámali hlavu nad tím, odkud pochází retro fotky s modrým filtrem a nezbytným přepalem, dodáváme, že se jedná o fotografickou aplikaci sloužící pro editaci pořízených obrázků. Pomocí předvolených filtrů se na pořízené fotografii můžete patřičně umělecky vyřádit a pak ji snadno nasdílet prostřednictvím sociálních sítí.

A co vy, čtenáři, používáte Instagram?

 

Zdroj: Instagram

Instagram
Instagram

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)