Ice Cream Sandwich: Nejnovější verze Androidu zachycená na videu

No Image-02

Velmi očekávaný update Androidu s označením Ice Cream Sandwich (ICS), který dle slov Erica Schmidta uvolní Google v říjnu nebo listopadu, přinese především sjednocení. A sice dnes rozdělené tabletové i telefonní verze Androidu do jedné vývojové větve.

Ale začněme krátkým, ale o to více neuvěřitelným příběhem zákazníka amerického aukčního serveru eBay. Ten si objednal Samsung Nexus S. Po prvním spuštění telefonu na něj však nečekala oficiální verze Androidu 2.3.6, ale právě nová, ještě nepředstavená verze Ice Cream Sandwich. Záložka “O telefonu” v nastavení úvádí podrobnější specifikaci instalovaného Androidu jako verzi ICS, build IRK48 s kernelem 3.0.1.

Zda jde příběh pravdivý, případně jde o leak řízený Googlem, asi nezjistíme. Důležité však je, že údajný zákazník natočil krátké video, díky kterému se všichni můžeme ještě před oficiálním představením nové verze Androidu podívat na novinky, které pro nás Google chystá.

Už na odemykací obrazovce můžeme cítit silnou inspiraci tabletovou verzí Honeycomb. Další prvky Honeycombu se promítají také v ovládání systému. Například menu naposledy spuštěných aplikací nově zobrazuje i “náhledy” obrazovek aplikací. Přepracována byla také notifikační lišta i menu aplikací s nádechem neonově zbarvených prvků.

Ice Cream Sandwich zřejmě nabídne i lehce upravené menu Nastavení. Položky by mohly být tématicky rozděleny do skupin na osobní a systémové. Na videu je také vidět nová složka s názvem Google Apps, která zobrazuje všechny Google aplikace pohromadě na jednom místě.

Asi netřeba dodávat, že celá Android komunita by neznámému zákazníkovi “utrhala ruce” za Nandroid zálohu či jiný obraz jeho systému. Uvidíme, zda se přeci jen někde objeví.

Zdroj: Engadget

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)