Menu

Ice Cream Sandwich: Nejnovější verze Androidu zachycená na videu

Velmi očekávaný update Androidu s označením Ice Cream Sandwich (ICS), který dle slov Erica Schmidta uvolní Google v říjnu nebo listopadu, přinese především sjednocení. A sice dnes rozdělené tabletové i telefonní verze Androidu do jedné vývojové větve.

Ale začněme krátkým, ale o to více neuvěřitelným příběhem zákazníka amerického aukčního serveru eBay. Ten si objednal Samsung Nexus S. Po prvním spuštění telefonu na něj však nečekala oficiální verze Androidu 2.3.6, ale právě nová, ještě nepředstavená verze Ice Cream Sandwich. Záložka “O telefonu” v nastavení úvádí podrobnější specifikaci instalovaného Androidu jako verzi ICS, build IRK48 s kernelem 3.0.1.

Zda jde příběh pravdivý, případně jde o leak řízený Googlem, asi nezjistíme. Důležité však je, že údajný zákazník natočil krátké video, díky kterému se všichni můžeme ještě před oficiálním představením nové verze Androidu podívat na novinky, které pro nás Google chystá.

Už na odemykací obrazovce můžeme cítit silnou inspiraci tabletovou verzí Honeycomb. Další prvky Honeycombu se promítají také v ovládání systému. Například menu naposledy spuštěných aplikací nově zobrazuje i “náhledy” obrazovek aplikací. Přepracována byla také notifikační lišta i menu aplikací s nádechem neonově zbarvených prvků.

Ice Cream Sandwich zřejmě nabídne i lehce upravené menu Nastavení. Položky by mohly být tématicky rozděleny do skupin na osobní a systémové. Na videu je také vidět nová složka s názvem Google Apps, která zobrazuje všechny Google aplikace pohromadě na jednom místě.

Asi netřeba dodávat, že celá Android komunita by neznámému zákazníkovi “utrhala ruce” za Nandroid zálohu či jiný obraz jeho systému. Uvidíme, zda se přeci jen někde objeví.

Zdroj: Engadget

 

Komentáře

Sheldon

Sheldon

29.9.2011 0:19

Na zahraničních serverech ovšem píšou ebay a né bestbuy

Jan Sestak

29.9.2011 0:21

Ano, chvili pred vasim komentarem jsem se opravil :) Diky.

jet

jet

29.9.2011 0:32

“Zda jde příběh pravdivý nebo jde o leak… ” chybi carka pred nebo; “promátají “; “prvkami”, “Na video je také vidět…”. Aspon si to po sobe prectete, nez to pustite do sveta…

Jan Sestak

29.9.2011 0:36

Clanek je postupne doplnovan a chybky odstranovany. Holt priorita rychlosti je udelem internetove zurnalistiky.

Štěpán

Štěpán

29.9.2011 0:51

Tenhle článek je koukam perla :)
První odstavec by měl vypadat takhle, když už “…přinese především sjednocení, a sice dnes rozdělené tabletové…”

Vojta Malát

Vojta Malát

29.9.2011 5:53

Já bych řekl, že tu nejsme od opravování chyb českého jazya ale kvůli novinkám , jenom kvůli tomu už bych si ani nedovolil někoho opravovat .

Esio

Esio

29.9.2011 7:10

To co tu riesite? Mna puta novinka tora je mimochodom fakt dobra a nie pravopis pochopili sme vsetcia nejdeme sa tu hrat na hrdinov ze je viem gramatiku netvrdim ze by nato mali prihliadat ale tak nejde tu oto

Peter

Peter

29.9.2011 8:39

Och nie, zas tie strašné ikony a grafika… snáď to nie je konečná verzia, lebo potom opäť jedine HTC a jeho Sense, aby to vyzeralo k svetu :-(

chal

chal

29.9.2011 8:54

A nebo další blbost? Borec, který to údajně nahrál řeší na xda jakýsi podivný problém :) Na výzvu aby postnul odkaz na ebay kde to koupil, již tak moc sdílný není :)

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

29.9.2011 8:58

Tak pokud to není fake ;-)

Tak by si rozhodně mohli odpustit ty živé náhledy při přepínání mezi naposledy běžící aplikacemi a při výběru widgetů, najít na Honeycombu widget, který potřebují je naprosté utrpení a uscrolování se k smrti :-(

RSS (komentáře k článku)