Huawei Ascend G 300: očekávaný OTA update je zde

Omlouváme se za zhoršenou kvalitu obrázku

Výborná zpráva pro všechny majitele “low-endího” prodejního bestselleru Huawei Ascend G 300. Update, opravující hlasitost, právě vyšel.

Očekávaný patch (záplata), na který majitelé Ascendů G 300 čekají, jako na Boží smilování je konečně zde. Telefon se prodává od 1. května, čili reakce výrobce je v tomto směru neskutečně rychlá. Aktualizace je šířená vzduchem a pokud se vám automaticky již nenabídla, vyzkoušejte její dostupnost následujícím způsobem:

Z domovské obrazovky tápněte na levé tlačítko pro vyvolání nabídky -> Nastavení -> Info o telefonu -> Online aktualizace -> Aktualizace firmwaru

Systém vám nabídne OTA update s následujícími parametry:

  • Velikost: 8,86 MB
  • Vydání: 23. 5. 12
  • Dostupné od: 25. 5. 12
  • Název: Asura_Vodafone_B885
  • Účel: Oprava problémů s hlasitostí telefonu

Jedná se tedy o aktualizaci, která opravuje problémy s hlastitostí při příchozím hovoru a také nízkou hlasitost hovoru na hlasitý odposlech. Během instalace se obrňte trpělivostí, servery Huawei v tuto chvíli čelí velkému náporu a stahování trvá poměrně dlouho. Telefon se během instalace zrestartuje a v podobném postředí, ve kterém se instalují alternativní ROM započne aktualizovat.

Co update přináší?

Před aktualizací bylo zvonění defaultně nastaveno na vzrůstající typ – čili hlasitost se stupňovala pozvolna až do maxima. Pokud jste neměli zrovna ukřičenou melodii, měli jste problém v hlučnějším prostředí hovor zaslechnout. Navíc konečná hlasitost byla stále velmi nízká. Update bohužel neopravil vzrůstající typ vyzvánění – ten nepochopitelně zůstává vzrůstající, ovšem přidal na rychlejším stupňování hlasitosti až do maxima. I ono maximum je nyní výrazně hlasitější. Update tedy pomohl jen částečně. Někteří uživatelé z Android fóra (mimochodem, sekce týkající se tohoto modelu se ohromným způsobem rozrůstá, kolem tohoto modelu se tedy začíná tvořit jakási fan-komunita, která by mohla v budoucnu přijít s velmi zajímavými custom ROM – porty z XDA, které se o G 300 také velmi zajímá) hlásí také zlepšení citlivosti tlačítek. Osobně tento pocit nemám, navíc v aktualizaci nebyla ani zmínka o opravě citlivosti senzorických tlačítek.

V tuto chvíli je jasné, že výrobce mohl telefon řádněji otestovat před začátkem prodeje, ovšem vzhledem k ceně mu to nemůžeme mít až tak za zlé, v tuto chvíli je model Ascend G 300 stále nedostatkovým zbožím a Huawei si uvědomuje, že díky podpoře se dostane nejvíce do podvědomí lídí. Jeho nedávná aktualizace systému na verzi ICS pro tablet MediaPad byl počin, který by mu mohl závidět leckterý výrobce mnohem dražších tabletů. Implementace ICS přitom není náročný proces. Většina čínských tabletů na aukčních portálech již Ice Cream Sandwich má. Huawei slíbil ICS i pro model Ascend G 300, myslím si, že v jeho případě se nebude jednat o výkřik do tmy, který jsme mohli sledovat u LG. Huawei svoje slovo určitě dodrží – termín ICS pro G 300 je stanoven na letošní půlku léta. Mega – recenzi G 300 pro vás usilovně připravujeme.

Nyní otázka na vás, vážení čtenáři – vlastníte G 300? Jaký máte názor na vydaný update pro tyto modely?

Omlouváme se za zhoršenou kvalitu obrázku

Omlouváme se za zhoršenou kvalitu obrázku

Tomáš Hochmuth
O Autorovi - Tomáš Hochmuth

Nadšenec do všeho Androidího, hledám kvality tam, kde by je nikdo nehledal. Rád recenzuji levné Androidy, jelikož jsou to ony, se kterými přichází začátečníci nejvíce… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)